Amerika’nın En Eski Bankasından Chainalysis Ortaklığı!

İlayda Peker

Amerika’nın en eski bankası olan BNY Mellon, kripto varlıklarını izlemek ve analiz etmek için Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

BNY Mellon ve Chainalysis

Amerika’nın en eski bankası olan BNY Mellon, Chainalysis’in uyumluluk yazılım paketini çok varlıklı dijital saklama ve yönetim platformuyla entegre etmek için Chainalysis ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “BNY Mellon, uyumluluk ve durum tespiti uygulamalarını desteklemek için daha geniş kripto para birimi eğilimlerini ve ayrıntılı aktiviteyi değerlendirmek için Chainalysis uyumluluk yazılım paketini entegre etmeyi planlıyor.” sözleri kullanıldı.

Buna ek olarak hamle, bankanın müşterilerine kripto hizmetleri sunma stratejisinin de bir parçası. Entegrasyon bankaya, müşterilerine sunacağı saklama hizmetlerinin varlıklarını takip etmesine izin verecek:

BNY Mellon, her iki dünyanın da en iyisidir: Yenilikçi ve ileri görüşlü bir kültürü teşvik ederken dünyanın en güvenilir bankalarından biri olma ününe sahiptir. Dijital varlık işlerini başlatırken onlarla işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz.

Öte yandan Chainalysis kurucu ortağı ve baş strateji sorumlusu Jonathan Levin, şirketinin finansal kurumların kripto endüstrisinin genel büyümesi için kritik konumda olduğuna inandığını sözlerine ekledi.

Uyumluluk Yazılımı

Chainalysis risk yönetimi yazılım paketi üç ana araç içeriyor. Birincisi, “yüksek riskli” etkinliği belirlemek için tüm kripto para birimi işlemlerini gerçek zamanlı şekilde izleyen Knoy Your Transaction (KYT) olarak biliniyor.

İkincisi, şirketlerin şüpheli faaliyetlere yönelik durum tespiti için kullanabilecekleri bir araştırma aracı olan Reactor ve üçüncüsü ise finansal kurumların dijital varlıkların oluşturabileceği riskleri anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış Kryptos adlı bir referans dizini.

Yapılan açıklamalara göre bu paket, finansal kurumların etkin uyumluluk çerçeveleri oluşturabilmeleri için dijital varlıkları daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Finansal Piyasalardaki Belirsizliğe Bitcoin Yardımcı Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Metaverse Büyüyor: Firmalar, Reklam İçin Mücadeleye Giriyor

İlgili Haberler