Amerikalılar Aldıkları Yardımları Bitcoin İle Değerlendiriyor

İlayda Peker

Amerika’nın bir numaralı borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong tarafından sağlanan verilere göre, bu hafta 1.200 dolarlık para yatırma işlemleri normalden dört kat daha fazla… Bu yükselişin ABD vergi mükelleflerinin teşvik yardımlarını almasıyla örtüştüğü göz önüne alındığında,bu paranın nereden geldiğini bulmak zor olmasa gerek… Daha basit anlatımla Amerikalılar aldıkları yardımları kripto paralar yatırıyor gibi görünüyor.

Gıda ve Gaz

ABD tarafından bildirildiği üzere ABD Başkanı Donald Trump tüm yetişkin Amerikalıların, ülke genelinde koronavirüs salgını dolayısıyla işlerini kaybetmesi ve ekonomik açıdan zor durumda kalmaları sebebiyle para yardımı alacaklarını açıkladı.

IRS kısa süre önce yaklaşık 80 milyon kişiye ödeme göndermeye başladı. Yıllık brüt geliri 75.000 doları aşmayan kişiler 1.200 dolarlık çekleri almaya hak kazandı. CNBC araştırmasına göre, Amerikalıların çoğu bu parayı yiyecek ve gaz için harcıyor. Amerikalıların %16’sı yiyecek alırken %10’u bu parayı gaz alışverişinde kullanmayı tercih ediyor.

Geleneksel Paraya Karşı Korunma

Her ne kadar aldıkları yardımlarla Bitcoin alan kişiler resmi olarak belirtilmese de sosyal medyada bu şekilde paylaşım yapan oldukça fazla kişi var.

Bunun yanında son zamanlarda Kraken’den Pierre Rochard, Trump’ı attığı ekonomik adımlar ve para basma kararları sebebiyle eleştirmiş ve merkezi olmayan kripto para birimi Bitcoin’i “insanların parası” olarak nitelendirmişti.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yarılanmaya Beklenmeyen Verilerle Gidiyoruz

Sonraki Haber

Binance Smart Chain Whitepaper’ı Yayınlandı

İlgili Haberler