Amerikalı Milyarder Kripto Paralar Konusunda Çin’i Destekliyor!

İlayda Peker

The Sydney Morning Herald’ın haberine göre, Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı olarak görev yapan Amerikalı milyarder yatırımcı Charlie Munger, 3 Aralık’ta Sohn Hearts and Minds’a katıldığı sırada Çin hükümetinin kripto paraları yasaklama kararını desteklediğini dile getirdi.

Çin’e Destek

Mungar yaptığı açıklamalarda bir yandan Çin’i desteklediğini ifade ederken diğer yandan Amerika’yı ve İngilizce konuşulan diğer ülkeleri, Çin’i takip etmedikleri için ciddi şekilde eleştirdi. Mungar konuyla ilgili açıklamalarında, “Bence Çinliler kripto para birimlerini yasaklayarak doğru bir karar verdi. İngilizce konuşulan ülkeler ise yanlış karar verdi.” sözlerini kullandı.

Bilindiği gibi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, kısa süre önce ABD’nin kripto para birimlerini yasaklayarak Çin’i takip etme gibi bir planları olmadığını onaylamıştı.

Öte yandan 98 yaşındaki yatırımcı, kripto para birimlerinin asla yaratılmamış olmasını dilediğini ifade ediyor ve portföyünün asla bir parçası olmayacaklarını dile getiriyor:

Asla kripto para almayacağım. Keşke hiç icat edilmemiş olsalardı.

Kripto Para Birimleri ve Dot-com

Bunlara ek olarak Munger, kripto para birimi piyasaya sürenlerin yalnızca kendi bencil çıkarları tarafından yönlendirildiğine inandığını da ifade ediyor. Bu noktada Munger, şu an yaşanan durumun 90’ların sonundaki dot-com çılgınlığından bile daha kötü olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan Şubat ayının sonlarında Munger, Bitcoin ve Tesla’yı “bit ve pire” ile karşılaştırmıştı. Ayrıca Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett da Bitcoin’in değerinin sıfır olduğuna inanan sert bir kripto eleştirmeni olarak biliniyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Fiyatı: XRP Fiyatı Yönü Yukarı Çevirebilecek Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Düşüyor: Kripto Paralar Kızıla Boyandı!

İlgili Haberler