Amerika’daki Düzenleyici Problemler Kripto Firmaları İçin Sorun Oluşturuyor

İlayda Peker

Kripto para haber sitesi The Block tarafından yürütülen ve kripto şirketleriyle yapılan röportajlarda, ABD’deki düzenleyici belirsizliğin kripto ve dijital varlık alanında çalışan şirketler için en büyük engel olduğu ortaya çıktı.

Düzenleyici Belirsizlikler

Blockchain Derneği tarafından görevlendirilen The Block Genesis’in Dijital Varlık İnsan Sermayesi Eğilimleri Raporu kapsamında görüşülen şirketlerin yüzde doksan bir tanesi “düzenleyici belirsizliği” bir engel olduğunu dile getiriyor.

Ripple’ın küresel hükümet ve düzenleyici işler başkanı olan Michelle Bond konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Herkes, uygulamaların düzenlendiği, gerçekten bir korku duygusunun yaratıldığı ve işletmeler üzerinde kurulumunun zor olduğu “düzenleyici durumları herkes biliyor.” açıklamalarını kullandı.

Bunun yanında katılımcı şirketler maliyetlerin %43 oranında ve belirsiz vergi yasalarının %9 oranında bir engel oluşturduğunu ifade etti. Yani şirket yöneticileri sonuç olarak mevzuata uyum ile ilgili maliyetlerin yüksek olmasından rahatsız olduklarını ifade ediyor.

Uyum Maliyetleri

Öte yandan NuCypher‘in kurucu ortağı ve CEO’su MacLane Wilkison konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Avukatlarımız için aslında çok yüksek miktarda para ödemek zorunda kaldık, neyse ki bunu yapabilecek bir pozisyondayız. Çünkü firmamız çok iyi finanse edildi.” ifadelerini kullandı.

Tüm bunların yanında aslında şaşırtıcı olmayan bir şekilde, şirketlerin büyük çoğunluğu düzenleme cephesinde daha fazla netlik görmek istediklerini ifade ediyor.

eToro’nun düzenleyici ilişkiler yöneticisi olan Jasmine Shergill konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Düzenleyici netlik ve dostça yaklaşım ABD’deki kripto şirketleri için daha dostça bir ortam yaratacaktır.” ifadelerini kullanıyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kötüye Giden Ekonomilerde İlk Tercih: Bitcoin

Sonraki Haber

Bitcoin Gold %51 Saldırısının Ardından Hayatta Kalmayı Başardı

İlgili Haberler