Ambrosus Coin Nedir?

Ambrosus Coin Nedir?

Ambrosus Coin, Ethereum blockchain ağı tabanlı, Nesnelerin İnterneti (IoT) odaklı bir blockchain ağına sahip kripto para birimidir. Beliz merkezli bir şirket olan Ambrosus, özel olarak kurumsal bilgi işlem sistemleri için geliştirilmiştir. Ambrosus’un türünün ilk ve en ileri düzey tedarik zinciri çözümü olduğu iddia edilmektedir.

Neredeyse bütün tedarik zinciri türleri için kullanılabileceği iddia edilen Ambrosus sisteminin kripto para birimi AMB Token da buna bağlı olarak fiyat artışı yaşamaktadır. Ambrosus yönetiminin özellikle gıda, ilaç, emtia ve elektronik endüstrilerine odaklandığı ifade edilmekte. Proje sitesinde yer alan bilgilere göre akıllı cihazlar ve IoT kullanan Ambrosus, herhangi bir kişinin, şirketin veya hükümetin güvenli donanımları merkeziyetsiz ve halka açık blockchain ağlarına bağlamasını ve çeşitli verileri takip etmesini sağlamaktadır.

AMB Coin

AMB Coin direkt olarak Ambrosus ekosisteminde kullanılan bir hizmet token’ıdır. Amber token’ın temel olarak üç grup tarafından kullanıldığı ifade ediliyor ve bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  1. Tedarik zinciri verilerini takip etmek veya düzenlemek isteyen müşteriler.
  2. Ağda Masternode çalıştırmak ve ağı güvenli hale getirip bunun sorunsuz işlediğinden emin olmak isteyen işletmeciler.
  3. Finansal olarak teşvik edici bir uygulamayı veya aracı Ambrosus blockchain ağına entegre etmek isteyen geliştiriciler veya dApp’ler.

Ambrosus’un Ethereum ağındaki “Gas” token’i gibi kullanılabildiği ve görüldüğü belirtilmekte. AMB Token birçok kripto para borsasında KYC şartlarına uygun olarak listelenmiştir.

AMB Coin Yorum

Uzmanların AMB Coin yorumlarının büyük bir kısmı “umut veren ve gelecek vaat eden” noktalarına odaklanmaktadır. Yeni nesil teknolojiler arasında görülen Nesnelerin İnterneti ve dünyanın en büyük sorunlarından olan tedarik zinciri odaklı Ambrosus’un bu yönleri projeyi öne geçirebilecek unsurlar olarak görülmekte.

Ambrosus yönetimi tarafından yapılan açıklamada dünya çapında standart bir tedarik zinciri kalitesine ulaşılmak istendiği vurgulanmakta. Bunun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi AMB Coin fiyatı konusunda da mucizeler yaratabilir ve sektördeki yerini derinleştirebilir.

Ambrosus Coin Fiyat

Toplam piyasa değerine göre 934. kripto para birimi sırasında bulunan AMB Coin’in fiyatı ise son 24 saat içerisinde %14 artış elde etti. 0,014470 dolarlık birim fiyata sahip olan AMB Coin, Bitcoin karşısında da artış yaşamakta. AMB/BTC işlem çifti de son 24 saat içerisinde %13 artış yaşadı. Piyasaya ilk giriş fiyatı 0,22 dolar olan AMB Coin, 6 Ocak 2018 tarihinde 1,38 dolarlık birim fiyat ile tüm zamanların rekorunu kırdı.

2020 yılının başından beri oldukça dalgalı bir fiyat grafiğine sahip olan AMB/BTC işlem çifti 6 Temmuz tarihinde ise çok sert bir düşüş yaşamış. 2020 yılının en yüksek seviyesinin ise 16 Şubat tarihindeki 0,027 dolar olduğu görülmekte. Bu da AMB Coin’in önümüzdeki günlerde hala yükseliş potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor.

AMB Coin Satın Al

AMB Coin birçok kripto para borsasında listelenmiş olsa da toplam ticari hacme göre lider kripto para platformlarından olan Binance bu konuda en iyi hizmeti verebilir. AMB Coin Binance üzerinde birden fazla itibari para ve kripto para işlem çiftine de sahip, bu nedenle AMB BINANCE paritelerine göz atmanızda fayda olabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.