Altındaki Artış Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

İlayda Peker

Kripto para piyasasının en bilindik Bitcoin eleştirmenlerinden olan Peter Schiff, altının 1.800 doların üzerine çıkması ile Amerikan dolarının altına karşı değer kaybettiğini dile getirdi. Schiff’in açıklamalarına göre bu hamle ile ellerindeki Bitcoin ile daha az altın satın alabilecek ve Bitcoin de dolar gibi altın karşısında değer kaybetmiş olacak.

Altındaki Artış

Euro Pacific yöneticisi Peter Schiff, ABD dolarının altından daha ucuz hale geldiği için enflasyonun yakında yükselmesini beklediğini dile getirdi. Çünkü Schiff’e göre FED doların satın alma gücünü kaybetmesini engellemeden para basma politikasına devam edemeyecek. Bununla birlikte insanlar artık altın almak için daha fazla dolara ve daha fazla Bitcoin’e ihtiyaç duyacak.

Schiff konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Altın 1.800 doların üzerine çıktı. Aslında altın yükselmiyor, dolar düşüyor. Fed, mevcutta doların satın alma gücünü kaybetmeden trilyonlarca yeni dolar basamaz. Bu nedenle, altın satın almak için daha fazla dolar gerekir. Yakında her şeyi satın almak için daha fazla dolar gerekecek.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve Altın

Schiff konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in yalnızca iki yıldır popüler olduğunu ama altının insanlık tarihinin büyük kısmında var olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla Schiff’in açıklamalarına göre altın güvenilir bir değer deposu olarak uzun zamandır varlığını sürdürüyor.

Öte yandan Schiff, Bitcoin’in yeni altın olduğu görüşüne karşı olarak “altının yeni altın olduğunu” ve “Bitcoin’in aptalların altını” olduğunu dile getirdi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’i Neden Tercih Ediyoruz?

Sonraki Haber

Kırılgan Ekonomi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

İlgili Haberler