Altın ve S&P 500 Bitcoin’le Hala Korelasyon İçinde Mi?

İlayda Peker

Digital Assets Data’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Mike Alfred Coinspeaker ile yaptığı röportajda, piyasadaki haftalık olaylar ve Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon hakkında konuştu.

Koronavirüsün yayılım hızının yavaşlaması ile ilgili haberlerden sonra Dow ve S&P 500, bu hafta üst üste iki gün boyunca yükseliş gösterdi. Bu da düzelen salgın koşullarında yatırımcıların yeniden bu iki varlığa ilgi duymaya başladı şeklinde yorumlandı. ABD Başkanı Donald Trump da konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda son dört gün içinde borsaların 50 yıldan uzun süre boyunca yaşadığı en büyük artışı kaydettiklerini dile getirdi.

Beklenmedik Hamleler

Alfred, daha önce bir finansal bilgi şirketi olan Brightscope’u kurmuş, dokuz yıl boyunca ekibiyle birlikte geleneksel varlık yöneticileri, brokerler ve finansal danışmanlara bilgi sağlayan deneyimli bir girişimci olarak tanınıyor.

Bununla birlikte, kripto para birimlerine yatırım yapan yatırımcılar bugünlerde Bitcoin ve diğer altcoin hareketleri tarafından beklenmedik hareketlerle karşılaşabilir… Kripto hedge fonları için kurumsal düzeyde yazılım üreten fintech veri şirketi CEO’su ve Digital Assets Data’nın Kurucu Ortağı Mike Alfred, Bitcoin fiyatlarının diğer varlıklarla nasıl bir uyum içinde hareket etmesini beklediğini açıkladı.

Alfred konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Görünüşe göre Bitcoin topluluğu, düşük seviyeleri yeniden test etmek için oldukça ürkek ve gergin. Bu da fiyatın yükseliş eğilimi içine girebileceğini gösteriyor. Fiyatların 3.800 dolara geri dönmesini bekleyenlerin teslim olmak ve satın almak zorunda kalacaklarını tahmin ediyorum. Bu da önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin fiyatlarına başka bir destek verecek. Bitcoin topluluğu, Bitcoin dip fiyatlarına her bastığında gereksiz yere düşüş eğilimine giriyor ve neredeyse her zaman piyasa, fiyatların geri sıçramasıyla kısa vadede en mantıklı görünen şeyin tersini yapıyor.

Güvenli Liman Argümanı

Alfred yaptığı açıklamalarda, yılın başından beri altının Bitcoin ile pozitif bir korelasyon sürdürdüğünü açıkladı ve şu ifadeleri kullandı:

Aynı zaman diliminde, S&P 500’ün Bitcoin ile olan ilişkisinde, yılın başlarında negatif bir korelasyon gösterdikten sonra önemli ölçüde arttığını gördük. Düşüşten bu yana, hem altın hem de S&P, Bitcoin ile yüksek derecede korelasyon içinde kaldı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto İle Yapılan Dolandırıcılık Faaliyetleri %30 Azaldı

Sonraki Haber

Merkez Bankası Para Birimleri Ne Zaman Piyasaya Sürülecek?

İlgili Haberler