Altın Savunucusundan İlginç Bitcoin Fiyat Açıklaması

İlayda Peker

Piyasanın ünlü isimlerinden Peter Schiff’in kripto para topluluğuna bir mesajı var: Bitcoin eğer şimdi toparlanamazsa hiç toparlanamaycak…

Ünlü altın savunucusu Schiff, önde gelen kripto para biriminin negatif faiz oranları, büyük teşvik çabaları ve küresel salgın nedeniyle halihazırda 50.000 doları görmüş olması gerektiğine inanıyor.

Şimdi Değilse Ne Zaman?

Altının fiyatı son zamanlarda yedi yıldan fazla bir süredir en yüksek seviyesi olan ons başına 1.750 dolara ulaştı. Schiff’e göre, değerli metalin güvenli bir sığınak olarak çalışması gerçeği de yukarıdaki olgulara ek olarak Bitcoin’e fayda sağlamalı. Bununla birlikte dijital altın olarak anılan Bitcoin’in “güvenli liman” olup olmadığı henüz tartışmalı bir konu olma statüsünü koruyor.

Schiff’in açıklamalarına göre, “Bitcoin eğer kötü giden ekonomi sırasında yükselişe geçmezse ne zaman beklenen artış sağlanacak” sorusunu akla getirmeli…

Öte yandan ünlü yorumcu Peter Brandt da eğer COVID-19 salgını sebebiyle yaşanan kötü ekonomik durumu Bitcoin lehine çevirmeyi başaramazsa bu durum tüm kripto paralar için bir “felaket” olacak.

Bunların yanında Eski Wall Street üyesi Mike Novogratz, sürekli para basılması sebebiyle Bitcoin’in bu yıl sonuna kadar rekor seviyeleri göreceği görüşünde. Ancak piyasadaki birçok isme göre BTC bir an önce toparlanmazsa çok daha düşük seviyeler görülebilir.

Schiff’in Büyük Tahmini

Bitcoin son düşüşle beraber yaklaşık olarak 6.600 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bu nokta son zamanların en büyük destek seviyesine dönüştü. Schiff de Bitcoin’in fiyat hareketlerinin kötüye gitmesi durumunda fiyatın burada duracağını düşünüyor. Ancak bazı isimler Schiff açıklamalarından sonra fiyatın yükseldiğine dikkat çekiyor.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analiz 15/04/2020

Sonraki Haber

Küçülen Kripto Topluluğu Dip Seviyenin Görüldüğünün Habercisi Mi?

İlgili Haberler