Altın Savunucusu: “BTC Enflasyondan Koruyamaz!”

İlayda Peker

Peter Schiff kripto para ekosisteminde bir altın yatırımcısı ve bir Bitcoin düşmanı olarak tanınıyor. Schiff bugüne kadar yaptığı açıklamalarda altını överken Bitcoin’i her zaman eleştirmeyi seçti.

Schiff yaptığı son açıklamalarda ise enflasyon konusuna değindi. Finansal kriz ve kilitlenme nedeniyle ABD’deki fiyatlar arttıkça Schiff altının enflasyona karşı bir hedge olarak rol oynayabileceğini ama Bitcoin’in böyle bir özelliği olmayacağını dile getirdi.

Bitcoin ve Enflasyon

Schiff paylaştığı tweet gönderisinde, BTC’nin iyi olmadığı ve BTC fiyatının diğer malların fiyatıyla ilgili olmadığı için Bitcoin’in yüksek enflasyon durumunda bir hedge olarak kabul edilemeyeceğini ifade etti. BTC’den farklı olarak altının fiyatının doğrudan diğer malların fiyatıyla bağlantılı olduğunu belirten altın savunucusu, bu nedenle altının satın alma gücünü koruduğunu iddia ediyor.

Bunların yanında Schiff her ne kadar Bitcoin’i sürekli eleştirse ve kötülese de oldukça sık Bitcoin hakkında açıklama yapıyor. Dolayısıyla “reklamın iyisi kötüsü olmaz” mantığı ile topluluktaki birçok isim aslında Schiff’in Bitcoin’e iyilik yaptığını ifade ediyor.

Ancak Schiff’in, Warren Buffet veya JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon‘un aksine yeri geldiğinde topluluğu tebrik ettiğini ya da yapıcı eleştirilerde bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Örneğin 11 Mayıs’ta blok ödülü yarılanması tamamlandıktan sonra Schiff, Bitcoin topluluğunu tebrik etti.

Bitcoin, Peter Schiff ve J.K. Rowling

Bunların yanında J.K.Rowling’in Bitcoin’i anlamak için kripto para topluluğundan yardım istediğini belirttiği tweet gönderisinin ardından belki de bu konuda yorum yapmayan tek büyük isim Schiff oldu.

Aslında Schiff’in bu durumu kendi lehine çevirmesi ve Bitcoin hakkında ciddi bir eleştiri yapması bekleniyordu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Madenci Kazançlarının %17’si İşlem Ücretlerinden Geliyor”

Sonraki Haber

Analist: “Altcoin Sezonunu Unutun!”

İlgili Haberler