Altın Savunucusu: “BTC Asla 25.000 Dolar Olmayacak”

Altın Savunucusu: “BTC Asla 25.000 Dolar Olmayacak”

Bitcoin’de yaptığı ama genel itibari ile gerçekleşmeyen düşüş tahminleriyle tanınan Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, yakın zamanda yaptığı bir Twitter paylaşımı ile Bitcoin’in asla 25.000 doları göremeyeceğini ifade etti.

Max Keiser geçtiğimiz günlerde bir anket düzenledi ve takipçilerine Peter Schiff’in ne zaman Bitcoin’de panik alımı yapacağını sordu. Keiser kendisinin bu konudaki tahmininde 50.000 dolar olduğunu ekledi. Anket sonuçlarına göre ise katılımcılar Bitcoin 100.000 doları vurduğunda Schiff’in panik alımı yapacağını düşünüyor.

Schiff de aslında tam olarak bu ankete yanıt verdi ve BTC’nin 25.000 doları bile göremeyeceğini ifade etti.

Schiff Hatalarından Ders Almıyor

2011 yılından bu yana Bitcoin’i ciddi bir şekilde eleştiren Schiff’in son on yılın en iyi performans gösteren varlığı ile yıldızı bir türlü barışmadı.

İlk zamanlarda Schiff kendisinin asla Bitcoin almayacağını ifade ediyordu. Ancak artık daha da ileri giderek Bitcoin yatırımı yapanların da hala zamanları varken ellerindeki birikimi satmaları ve elde edebildikleri kadar kar elde etmelerini öneriyor.

Bunun yanında Schiff genel itibari ile Bitcoin yatırımcılarını altına geri dönmeye çağırıyor. Ancak bu girişimlerin çoğunlukla başarısız olduğunu görüyoruz.

2020 yılına geldiğimizde ise altın savunucusu, Bitcoin’in hiçbir fiyat gelişimi gösteremeyeceğini ve eninde sonunda sıfıra ineceğini iddia ediyor. Ancak Bitcoin’in son on yılda sergilediği performansına bakıldığında Schiff’in yine yanıldığını rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Keiser’ın düzenlediği ankette olduğu gibi bizler de Schiff’in ne zaman Bitcoin’i sevmeye başlayacağını ve ilk Bitcoin yatırımını hangi seviyeden yapacağını büyük bir merakla bekliyoruz.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.