Altın Savunucusu: “Bitcoin Sahipleri Çok Pahalı Bir Ders Alacak”

İlayda Peker

İstikrarlı bir Bitcoin düşmanı olan Euro Pacific Capital’ın CEO’su Peter Schiff lider kripto para birimi ile ilgili Twitter üzerinden bir kez daha sert eleştiriler yaptı. Koronavirüs salgının neden olduğu finansal krizde FED’in para basma politikalarına karşı olduğunu ifade eden Schiff, yatırımcılara altına almayı ve Bitcoin’den uzak durmayı tavsiye ediyor.

Öte yandan “Rich Dad, Poor Dad” adlı kitabın yazarı, yatırımcı ve girişimci Robert Kiyosaki, FED’in son eylemleri sebebiyle riskten korunma aracı olarak hem altının hem de Bitcoin’in işe yarayabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin Sahipleri

Bu kez yaptığı açıklamalarda Peter Schiff, Bitcoin sahiplerinin en sağlam argümanlarla bile BTC’yi bırakmaya ikna edilemeyeceğini belirtti.

Schiff’e göre Bitcoin sahipleriyle para hakkında konuşmak, başınızı duvara vurmaya benziyor. Ayrıca BTC sahiplerinin yakın zamanda “çok pahalı bir ders almak üzere olduklarını” da sözlerine ekledi.

Altın Yükselecek, BTC Düşecek

Öte yandan Euro Pacific Capital CEO’su, BTC’nin son zamanlarda altından daha fazla büyümesine rağmen, bu durumun önümüzdeki birkaç yıl içinde değişmesinin muhtemel olduğunu belirtti. Schiff’in açıklamalarına göre altın fiyatında rekor kırılırken Bitcoin sıfıra inecek.

Bunların yanında Anthony Pompliano podcast’inde yaptığı açıklamalarda Schiff, Bitcoin’in yakın vadede yükseliş yaşayabileceğini ancak eninde sonunda büyük bir çöküş yaşaması gerektiğini öne sürdü.

Ayrıca daha önce de Schiff, Bitcoin’in spekülatörlerin dikkatini çektiğini, çünkü kimsenin gelecekte güvenli bir sığınak haline gelebileceği umuduyla volatil bir varlık satın almayacağını belirtmişti.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasada Yaşanan Düşüş Alışılmadık Kazanç Yöntemlerini Ortaya Çıkardı

Sonraki Haber

Bitcoin Yarılanması, Bitcoin Cash Yarılanması Gibi Mi Olacak?

İlgili Haberler