Altın Düştü, Boğalar Güçlendi: Bitcoin’de (BTC) Neler Oluyor?

İlayda Peker

Geçtiğimiz iki günde, Bitcoin (BTC) fiyatı büyük borsalarda 10.135 dolardan 10.755 dolara yaklaşık %6 artış sergiledi. Böylece Bitcoin balinalarının yeniden baskın olduğu ve kontrolü ele almak için mücadele etmeye başladığı ortaya çıktı. Analistlere göre bu hamle, BTC fiyat hareketinin yönünü değiştirebilir ve artış ivmesi hız kazanabilir.

Bitcoin Fiyatı

Whalemap’teki analistlere göre Bitcoin, 10.407 doları savunduğu sürece yükseliş eğiliminde kalabilir. Analistler, son artış hareketi ile piyasadaki yükseliş hissiyatının da arttığını ve savaşı “boğaların kazandığını” ifade ediyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, 10.407 ve 10570. dolarlık direnç seviyelerinin üzerine çıkıldığı ifade ediliyor. 10.407 doların altına düşmedikçe artış trendinin devam edeceğini düşünen analistler, “Boğaların kazandığını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında son saatlerde yaşanan bir başka ilginç olay, Bitcoin ve Altın arasındaki korelasyonun bozulduğunu gösteren fiyat hareketleri olabilir. Çünkü altın %0,32 gibi küçük bir geri çekilme yaşarken Bitcoin’de gözle görülür bir artış hakim.

Piyasanın popüler analistlerinden Willy Woo’ya göre bu korelasyonun bozulması, BTC’nin güç kazanmasını sağlayacak bir etken olarak değerlendirilmeli. Woo konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin yakında geleneksel piyasalardan ayrılacak. Ancak bu durum geleneksel yatırımcılar tarafından bir riskten korunma aracı algısındaki değişikliklerden ziyade benimseme eğrisi tarafından yönlendirilecek.

Yatırımcılar Ne Bekliyor?

Kripto para yatırımcısı  Edward Morra, piyasada yükselişin devam ettiğinin onaylanması için Bitcoin fiyatının 10.830 doların üzerine çıkması gerektiğine inanıyor. Morra’ya göre, eğer Bitcoin 10.830 dolarda bir reddetme ile karşılaşır ve 10.500 doların altına gerilerse 9.800 ile 10.800 dolar arasında uzun bir konsolidasyon süreci başlayabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

KuCoin Hack’lendi! Zarar Oldukça Büyük!

Sonraki Haber

Borsalardan KuCoin’e Büyük Destek: 33 Milyon Dolar Fon Donduruldu

İlgili Haberler