Aktif ETH Adreslerinin Sayısı 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Aktif ETH Adreslerinin Sayısı 2 Yılın En Yüksek Seviyesinde

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) şu anda tüm zamanların rekor seviyesi olan 1.400 doların yaklaşık olarak %80 altında işlem görüyor. Ancak görünen o ki bu durum kullanıcıların ETH’u tercih etmesinin önünde bir engel oluşturmuyor.

Her ne kadar ağ kullanımı rekor seviyelere adım adım yaklaşıyor olsa da analistler ETH fiyatının bu artışı takip etmeyeceğini düşünüyor.

Aktif Ethereum Adresleri

En yeni Blockchain verileri, Ethereum kullanıcılarının kararsız fiyat hareketlerini bir kenara bıraktığını gösteriyor. Blockchain analitik firması Santiment, 29 Haziran’da ağ ile etkileşime giren adres sayısının iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını bildirdi.

Santiment’in açıklamalarına göre, Ethereum aktif cüzdanlarının sayısı 486.000 adres ulaşarak 2 yılın en yüksek seviyesini görmüş oldu. Bu seviyeler en son 5 Mayıs 2018’de görüldüğü de yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Öte yandan tanınmış bir ETH savunucusu olan Anthony Sassano da Glassnode’dan paylaştığı benzer veriler ile aynı duruma dikkat çekti.

DeFi ve Ethereum

Ortaya çıkan veriler değerlendirildiğinde Ethereum ağındaki bu büyümenin DeFi piyasasından kaynaklandığı kolaylıkla dile getirilebilir. DeFi alanında ETH tabanlı protokoller tarafından sunulan son derece yüksek kazançlar nedeniyle, bu eğilimlerden yararlanmak isteyen birçok kullanıcı oldu. Ayrıca DeFi ile ilgili token’ların yaşadığı artışlar da yatırımcılar için cezbedici oldu.

Ancak Ethereum ekosisteminde yaşanan tüm bu gelişmelere rağmen analistler hala Ethereum fiyatının düşüş eğiliminde olduğunu ifade ediyor. Çünkü her ne kadar temel göstergeler güçlü olsa da teknik göstergeler hala zayıflık belirtileri gösteriyor. Dolayısıyla analistlere göre ETH piyasasında yaşanan bu pozitif gelişmeler fiyata etki etmeyecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.