Akbank, Binance ile Doğrudan Entegre Olan İlk Banka Oldu

İlayda Peker

2 Mart Pazartesi günü dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Türkiye’nin en büyük bankalarından Akbank‘ın “doğrudan Binance ile entegre olan ilk banka” olduğunu duyurdu.

Akbank ve Binance

Akbank, 30 Ocak 1948’de Adana’da özel sermayeli bir ticari banka olarak kuruldu. Temel faaliyet alanı, kurumsal ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, tüketici bankacılığı, ödeme sistemleri, hazine işlemleri ve özel bankacılık ve uluslararası bankacılık hizmetlerinden oluşan bankacılık faaliyetleri olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan günümüzde İstanbul merkezli Akbank’ın şu anda Türkiye genelinde yaklaşık olarak 770 şubesi bulunuyor.

Binance Akbank’ı, “Türkiye’nin en ileri görüşlü bankalarından biri” olarak nitelendiriyor. Ayrıca konuyla ilgili paylaşılan blog gönderisinde bugünden itibaren Binance kullanıcılarının Akbank üzerinden Türk Lirası çekme ve yatırma işlemlerini bilgisayarlar ve iOS üzerinden gerçekleştirebilecekleri ifade ediliyor. Bununla beraber işlem ücretlerinin düşük olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Dünya çapında ve özellikle dijital varlıkları hızla benimseyen bir ülkede para özgürlüğünü artırma çalışmalarımız kapsamında, giriş engelini azaltmak için mevcut seçenekleri genişletiyoruz. Endüstri, birlikte büyüyen ürün ve hizmetlerimizle birlikte geliştikçe, kripto yatırım, borsa ve işlemlerinin kullanılabilirliği ve süreci giderek daha sorunsuz hale gelecektir.

Akbank daha önce de kripto paralarla ilgili adımlar atmıştı. Örneğin, Aralık 2018’de Akbank’tan Santander UK’e Ripple üzerinden Blockchain altyapısı ile GBP para transferleri başlamıştı.

Dilerseniz sizler de Binance Borsasına buradan kayıt olabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Mart Ayında Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Sonraki Haber

Menkul Kıymetler Borsası 33 BTC Piyasası Kadar Değer Kaybetti!

İlgili Haberler