Akademik Blockchain Projesi Student Coin (STC), Beklentileri Aşıyor!

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Blockchain teknolojisi son dönemde inanılmaz bir değişim yaşadı ve finans ekosistemini de değiştirdi. Merkezsiz ürünler yeniliklere öncülük ediyor ve kripto paralar da bu ekosistemin en bilinen unsurlarından birisi. Kripto paralar şu an için birçok kişi tarafından geleceğin parası olarak görülmekte ve bu görüş sayesinde ana akım kabulünü de arttırmakta.

Blockchain sektörü genellikle kripto paralarla ilişkilendirilse de bunun birçok farklı alanda da tanındığı ve kullanıldığı biliniyor. Buna gıda, otomobil, sağlık endüstrisi gibi birçok sektör de dahil. Bütün bu gelişmelere rağmen eğitim sektörünün ise şaşırtıcı bir şekilde geriden geliyor ve blockchain tabanlı yeniliklere ayak uyduramıyor.

Eğitim kurumları birçok konuda öncü olmaları ve ileriye yönelik adım atmaları ile bilinmekte. Birçok ekonominin arkasındaki temel itici güç olan eğitim, konu blockchain olduğunda ise geride kalmış gibi gözüküyor. Devrimsel bir blockchain projesi olan Student Coin ise bu konuda geri kalan eğitim sektörünün çağı yakalaması için önemli bir adım attı.

Tarihsel Gelişimi

Student Coin kripto para projesinin arkasındaki yenilik ve fikir, bir grup öğrencinin yerel kulüp üyelerini teşvik etmek için bir token oluşturduğu Polonya, Varşova’daki Kozminski Üniversitesi’nde doğdu. İlk olarak ALK Student Coin olarak piyasaya sürülen söz konusu kripto para birimi daha sonra ise 2019 yılında Student Coin olarak değiştirildi ve bunun aslında küresel anlamda ulaştığı gelişmeyi gözler önüne serdi.

Farklı Ağlarla Uyumlu Blockchain Platformu

Student Coin kripto para projesinin en önemli fikri, bireylere ve kuruluşlara özel belirteçler oluşturma yeteneği sunarken öğrencileri blok zinciri konusunda eğiten bir blok zinciri platformu oluşturmaktır. Student Coin bu hedeflere ulaşmak için Ethereum ve Waves gibi iki önde gelen blockchain ağını kullanmakta.

Ethereum blockchain ağı, Student Coin’in borsa, alım satım ve staking, lending ve NFT gibi hizmetler sunmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra Waves blockchain ise özel blockchain ağı gerektiren durumların tamamlanması için kolaylık sağlamakta.

Student Coin, iki blockchain ağının en güçlü yanlarını alıyor ve kullanıcılar için etkileşimli bir ortam sunuyor. Buna ek olarak Delegated Proof of Stake Consensus (DPoS) sistemi de kullanılmakta ve blockchain ağının güvenliği böylece maksimum seviyeye çıkartılmakta.

Student Coin Özellikleri

Student Coin, adından da anlaşılabileceği üzere kripto para ve blockchain eğitimi konusunda oldukça önemli özellikler sunuyor. Student Coin’in internet sitesinde yer alan eğitim kaynakları da blockchain ve kripto paralar üzerine özel kurslar sunmakta.

Eğitim paneli beş bölümü ayrılıyor ve bunlar teknoloji, güvenlik, varlıklar, temeller ve yatırım olarak biliniyor. Her bir birim, siteye giren kullanıcıları bilgilendirmeye yönelik geliştirildi. Her bir birimde blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında farklı özellikler anlatılmakta. Kurslar bu kadar bilgilendirici olmanın yanı sıra blockchain dünyasının önemli özelliklerini kolaylıkla anlatacak şekilde tasarlandı.

Platformun ikinci öne çıkan özelliği ise STC Exchange olarak biliniyor. STC Exchange, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek ve kullanıcılara kripto para alım satımı için kolay erişim sunmayı hedefliyor. Borsa, Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto paraların yanı sıra kendi tokeni STC’yi de destekleyecek. Buna ek olarak STC terminalinde oluşturulan tokenler de STC borsasında listelenecek ve desteklenen tokenler için alınıp satılabilecek.

STC cüzdanı, birden çok kripto parayı destekleyen bir yapıya sahip ve kripto paralar için güvenli bir depolama da sunmakta. Bu cüzdan aynı zamanda özel bir arayüze sahip ve kullanıcıların cüzdan verileri hakkında detaylı analiz de yapıyor. Bu da Student Coin’in en son gelişmelerinin daha yakından takip edilmesini sağlıyor.

Cüzdan kullanıcıları aynı zamanda en popür tokenleri ve en çok yükselenleri de görebilir. Student Coin tarafından sunulan dördüncü önemli ürün ise STC Terminal olarak biliniyor.

STC Terminal, bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek ve Student Coin ekosisteminin launchpad’i olacak. Bu, isteyen herkesin kendi tokenini geliştirebileceği şekilde tasarlandı. Öğrenciler kendi tokenlerini üretebilir ve bunu STC Exchange üzerinde satışa sunabilir. Bu da öğrencilerin eğitim masraflarını karşılayabilir ve kurumlar da buna dahil olabilir.

Student Coin ICO

Student Coin, 30 Nisan tarihinde bitecek olan bir ICO düzenliyor ve ICO ile STC token satılacak. Şubat ayında başlatılan ICO, şimdiden 146 aşamada 57 milyon dolarlık yatırım topladı.

STC token şu an için Cointiger, Uniswap ve Waves Exchange gibi üç büyük kripto para borsasında listelendi. Buna ek olarak P2PB2B, ProBit ve Coinsbit gibi üç büyük borsada da Mayıs ayında listelenme planı bulunuyor.

Student Coin İle İlgili Son Gelişmeler

Student Coin büyümeye devam ediyor ve Google Play ile Appstore üzerinde kendi uygulamasını yayınladı. 1 Nisandan beri 30.000’den fazla indirilmeye ulaşılan The App, projeye yönelik popülerliği ortaya koyuyor.

Student Coin üçüncü çeyrekte de STC borsasını piyasaya sürmeyi hedefliyor. SMT ise STC Exchange üzerindeki ilk token olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

23 Nisan 19:20’de GLDX Token Satışı Başlıyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Hükümetlerin Lütfu Sebebiyle Mi Hala Ayakta?

İlgili Haberler