Aeron Coin Nedir?

İlayda Peker

Aeron, uçak seyahatlerini daha güvenli hale getirmek için havacılık endüstrisi ile ilgili tüm verilerin depolanması, kaydedilmesi ve doğrulanması için merkezi olmayan bir sistem oluşturmak için Blockchain tarafından desteklenen yeni havacılık güvenliği standardı olmayı hedefleyen bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Aeron, pilot veya operatör ile herhangi bir veri uyuşmazlığı olması durumunda havacılık yetkililerinin sorunu hızlı bir şekilde tespit edebilmesine ve sorunu çözebilmesine imkan tanıyor. Bununla birlikte havacılık yetkilileri süresi dolmuş bir lisansla çalışan pilotları da tespit edebiliyor.

ARN Coin Nedir?

Her ne kadar 2020 yılında havacılık endüstrisi diğer tüm sektörler gibi bir darbe yemiş olsa da normalde Dünya çapında günde 100.000’den fazla uçuş gerçekleştiriliyor ve 2 milyondan fazla kişiye hizmet veriliyor. Havacılık en güvenli ulaşım türlerinden biri olarak kabul edilmesine rağmen, hava taşımacılığıyla ilgili kazaların sayısı yıllık ortalama 3302 olarak karşımıza çıkıyor ve bunun ana sebebinin insan faktörü olduğu biliniyor.

Aeron da uçuş kaydı kayıtları kolaylıkla taklit edilebilir olmasıyla, önemli bakım maliyetlerinden tasarruf edilmesiyle, günlük verilerin değiştirilmesiyle, yeni teknolojilerin havacılık sektöründe daha fazla kullanılması gerektiği ancak bunun göz ardı edilmesiyle ve pilotluk öğrencilerinin kayıtlarının yanlış tutulmasıyla mücadele etmeyi amaçlıyor. Aeron’a göre böylece güvenli uçuş daha fazla sağlanmış olacak.

Aeron bu amaçla kendi token’ı ARN’yi kullanmayı hedefliyor. ARN coin, ürün kullanımını geliştirmeye, ekosisteme ve ürün erişimine katkı sağlamaya yardımcı oluyor. Aeron Coin bir “önyükleme girişimi” olarak karşımıza çıkıyor. ARN Coin, Aeron platformu içindeki değerli özelliklere erişim sağlarken, Aeron mobil uygulamaları ile sınırlı kalmayacağı yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

ARN Coin Yorum

ARN Coin aslında göz ardı edilen ancak oldukça önemli olan bir sorunu ele alıyor. Bu sebeple de önünün açık olduğu ifade ediliyor. Havacılık sektöründe kayıtların doğru şekilde tutulması hayati önem taşıdığı için bu alanda Blockchain’in ARN coin aracılığıyla kullanılacak olması projenin umut vaat ettiği şeklinde yorumlanıyor.

Bununla birlikte ARN token’ın 2018 yılında neredeyse tüm piyasa bir ayı piyasası yaşarken kendi rekorunu kırmış olması da o dönemde ARN coin haberlerini sıklıkla görmemizi sağladı. Ayrıca Aeron platformu sayesinde havacılık verilerinin ve kayıtlarının şeffaf bir şekilde tutulabilecek olması da ARN coin haberlerini önümüzdeki günlerde de sıkça duyabileceğimiz şeklide değerlendirilmesini sağlıyor.

Aeron Coin Fiyat

ARN Coin’in mevcut fiyatı yaklaşık olarak 0.74 dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak Aeron Coin’in 2018 yılında 9.76 dolar ile rekor kırdığını belirtmekte de fayda var. Şu anki piyasa hacmi 1.480.066 dolar seviyesinde olan ARN token’ın 24 saatlik işlem hacminin 611.388 dolar seviyesinde olduğu görülüyor.

Ayrıca ARN token’ın toplam arzının 20.000.000 ARN olması planlanıyor. Günümüzde ise sirkülasyonda 19.988.000 adet ARN token bulunuyor.

Aeron Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para işlem platformlarından biri olan Binance üzerinden kolay bir şekilde Aeron coin’i satın alabilirsiniz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Twitter Hack’inin Sonuçları Çok Daha Büyük Olabilirdi!

Sonraki Haber

Bitcoin’in Şiddetli Hamlesi Hangi Yöne Olacak?

İlgili Haberler