AERGO Coin: Blok Zinciri ve Kripto Para Dünyasında Yeni Bir Soluk

Bitcoin Haber

AERGO Coin, hem izinli hem de izinsiz blok zinciri mimarileri için optimize edilmiş, açık kaynaklı bir kurumsal blok zinciri platformu olan Aergo platformunun yerel kripto parasıdır. Platform, geliştiricilere kolay veri işleme ve akıllı sözleşme programlama imkanı sunan SQL desteği ile öne çıkar.

Güney Koreli blok zinciri teknoloji şirketi Blocko tarafından oluşturulan AERGO, Samsung gibi büyük isimlerin desteğiyle ticari çözümler sunmaktadır. Aergo, kuruluşlara ve geliştiricilere Aergo Zinciri üzerinde DApp’ler barındırma altyapısı sağlamakla birlikte, Lua ve SQL destekli bir akıllı sözleşme motoru sunar.

Aergo platformundaki özel blok zincirleri, Otorite Kanıtı konsensüs mekanizması destekli RAFT algoritması ile çalışırken, Aergo ana ağı olan kamu blok zinciri, Delegasyonlu Toleranslı İspatı Konsensüs mekanizmasıyla işlemektedir. Kullanıcılar, platformu kullanarak blok üreticilerini yönetmek ve özel düğümlerde özel blok zincirleri barındırmak için oy kullanabilirler.

Ayrıca, Blocko’nun gelecekteki hizmetlerinin, AERGO tokenlerini gerektiren Aergo Enterprise ürünlerine dayanacağı belirtiliyor. Bunun bir örneği olarak, Lotte Card tarafından parmak izi kredi kartı doğrulamaları için kullanılan bir çözüm sunulmaktadır. Bu çözüm, Aergo tarafından sağlanan Lua akıllı sözleşmeler ve SQL entegrasyonu kullanılarak oluşturulmuş ve Lotte Card’ın manuel güvenlik giderlerinde %90 tasarruf sağladığı belirtilmektedir.

Yazının yazıldığı sırada AERGO coin, dolar karşısında 0.0460 USD’den işlem görmekte ve AERGO/BTC çiftinde ise 0.00000300 BTC’den işlem görmektedir. Ayrıca, AERGO coin, 13 Mart 2020’de 0.0161 dolar ile en düşük seviyesini görmüş ve 10 Nisan 2019’da 0.5323 dolar ile rekor bir yüksekliğe ulaşmıştır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Yükseliş İşaretleri ve Analist Yorumları

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerde Yeni Tahminler: Analistler Ne Diyor?

İlgili Haberler