Adı Dolandırıcılık İddialarına Karışan Token %15 Arttı!

Adı Dolandırıcılık İddialarına Karışan Token %15 Arttı!

Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans token’ı SUSHI, geçtiğimiz günlerde 10 doların üzerindeki en yüksek seviyesinden bir geri çekilme yaşadı ve sert düştü. Ancak bu sabah tüm piyasadaki artıştan etkilenen SUSHI %15’n üzerinde artış sergiledi ve yeniden 3 dolar bandına yükseldi. Aslında SUSHı projesinin bir “exit scam” olduğu, yani bir dolandırıcılık girişimi olduğu iddia edilmişti ve bu sebeple düşüşün devam etmesi bekleniyordu. Ama beklenen olmamış gibi görünüyor.

SUSHI Neden Arttı?

SUSHI, hafta sonu 10 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından SushiSwap kurucusu “Şef Nomi” geliştirici fonundan para sattıktan ve SUSHI/ETH işlem çiftinden likidite aldıktan sonra güçlü bir düzeltme ile karşılaştı. Ancak Şef Nomi, bu fonları platformu temsilen FTX CEO’suna devrediyor. Bu sebeple de herhangi bir dolandırıcılık durumunun söz konusu olmadığı ifade ediliyor. Yani Şef Nomi projeden ayrılıyor ve bayrağı FTX CEO’suna teslim ediyor.

Öte yandan durum ne olursa olsun, Ethereum tabanlı SUSHI son 24 saatte %15 artış sergiledi. Kripto para birimi yükseliyor çünkü aslında Uniswap adlı merkezi olmayan borsasının bir çatalı olan SushiSwap, Uniswap’i geride bıraktı. Dolayısıyla Uniswap merkezi olmayan borsasından yüz milyonlarca likidite SushiSwap’e taşındı.

Geri Çekilme Olur Mu?

Uniswap’in uğradığı iddia edilen bir saldırının ardından her ne kadar SushiSwap yükselişe geçmiş olsa da yakın zamanda durumlar tersine dönebilir. Çünkü UniSwap’in kurucusu bir tweet paylaştı ve bu tweet kullanıcılar arasında yeni bir token’ın geldiği şeklinde yorumlandı. Eğer böyle bir gelişme yaşanırsa da SushiSwap’in ışığının söneceği ve Uniswap’in liderliği yeniden geri alacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.