ADA Yükseldi, Cardano Artık Daha Güvenilir Mi?

Bitcoin Haber

Cardano‘nun ADA fiyatı, piyasa yukarı doğru bir hareket gördükçe diğer kripto para birimleriyle birlikte arttı. Bu yazının yazıldığı sırada, ADA son 24 saatte yaklaşık %6 artışla 0,407 dolar seviyesindeydi. Madeni para geçtiğimiz hafta %4 artış gösterdi.

ADA Fiyatı

ADA’nın fiyat hareketi göz önüne alındığında, Crypto Capital Venture kurucusu Dan Gambardello, Cardano konusunda şu anda boğa piyasasının en yüksek olduğu dönemde 3 $ ADA’da olduğundan daha emin olduğunu söylüyor.

ADA fiyatı, akıllı sözleşme işlevselliğini başlatan Alonzo ağ yükseltmesi öncesinde 2 Eylül’de 3,09 $’a kadar yükseldi. ADA’nın şu anda bu rekor seviyeden %86,84 düşüşte olduğunu belirtmek gerekir, ancak buna rağmen Cardano ekosistemi muazzam bir şekilde büyüdü.

Toplam 122 proje halihazırda başlatılmışken, 1.221 proje şu anda Cardano üzerinde inşa edilmektedir. Ağ üzerinde 64,2 milyon işlem gerçekleştirilmiştir. Şu anda 71.386 basım politikasıyla 8,09 milyon Cardano yerel tokeni bulunmaktadır.

Ayrıca, şu anda 7.597 Plutus komut dosyası bulunmaktadır. Plutus, Cardano blok zinciriyle etkileşime giren uygulamaların yazılmasına olanak tanıyan Cardano blok zincirinin akıllı sözleşme platformunu ifade eder.

Cardano Yorumu

Tüm bunlar Dan Gamberdello’nun Cardano’ya olan güvenini artırıyor gibi görünüyor. Bu güven, her fırsatta birikmeye devam eden Cardano balinaları arasında da görülüyor.

IntotheBlock verilerine göre, Cardano balinaları ya da büyük sahipleri son iki hafta içinde 218,4 milyon dolar değerinde 560 milyon ADA biriktirdi.

3 Nisan’da kripto analisti Ali, 1 milyon ila 10 milyon ADA tutan Cardano balinalarının Şubat ayından bu yana 57 milyon dolar değerinde yaklaşık 150 milyon ADA topladığını bildirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SOL Fiyatı Hareket Etmeye Hazır Görünüyor, Ancak Hangi Yöne Doğru?

Sonraki Haber

Shapella Yükseltmesinin Ardından Stake Edilen ETH’de Artış Mı Olacak?

İlgili Haberler