ADA Yorumları: Cardano’da Son Durum Ne?

İlayda Peker

Cardano (ADA) fiyatı analistlere göre, Çin’den gelen olumsuz ekonomik artışların kripto yatırımcılarını endişelendirmesinin ardından Pazartesi günü U dönüşü yaptığı için yükseliş sinyalleri veriyor olabilir.

Ancak Rusya’daki durumların kripto para birimlerini etkileyebileceği, bu durumun ADA fiyatı üzerinde de baskı oluşturabileceği ve %32 düzeltme riski olabileceği de yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

ADA İçin Önemli Seviyeler

Analistler göre küresel anlamda artan riskler Cardano fiyatını olumsuz etkileyebilir ve bir satış baskısı ile karşılaşılabilir. Analistlere göre şu anda ADA için 0,40 dolar seviyesi güçlü bir destek ve kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 0,56 dolardan işlem görüyor.

Buna ek olarak FED açıklamalarından sonra yaşanan düşüşten önce ADA’nın iyi tarafından bakıldığında, küresel ekonomide ve Cardano topluluğunda meydana gelen gelişmelerle birlikte haftanın ilk işlem günü toparlanma vaat ettiği de ifade ediliyor. Analistlere göre eğer olumlu görünüm oluşursa ADA fiyatı önce 0,68 doları ve ardından 0,91 dolar test edebilir.

Öte yandan Cardano geçen hafta büyük bir düşüş yaşasa da, 16 Mayıs’ta toparlanmayı ve 0,613 dolara ulaşmayı başardı. Yine de son 24 saatte %2,5’lik bir geri çekilme olduğu ifade edilebilir.

ADA Yorumları

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, 3 milyon üyeden oluşan ve büyümeye devam eden güçlü ve kendini adamış bir topluluğa sahip olmaktan gurur duyuyor. ADA’nın piyasa değeri de 18 milyar dolar üzerinde bulunuyor.

Buna ek olarak Cardano TVL’sinin de yükseldiğini görüyoruz ve 16 Mayıs’ta 137 milyon dolara ulaştı. Bu da TVL’de 24 saatte %6’lık bir artışa işaret ediyor. Dolayısıyla her ne kadar küresel olarak negatif bazı sinyaller olsa da analistler ADA fiyatının toparlanma yaşayabileceğini düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

XRP Grafikleri: XRP Fiyatında Son Durum ve Beklentiler

Sonraki Haber

Bitcoin Teknik Analiz: BTC’de Önemli Seviyeler

İlgili Haberler