ADA Artan Kurumsal Yatırımcı ve Balina İlgisi Görüyor!

Bitcoin Haber

Cardano ($ADA) ağına kurumsal yatırımcıların ve balinaların ilgisi artıyor ve 100.000 $’ı aşan büyük işlemlerin hacmi son zamanlarda önemli ölçüde yükseliyor.

ADA On-Chain Analiz

Zincir içi kripto para analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan verilere göre, büyük ADA işlemlerinin hacmi, son birkaç ayda önemli bir artışla birlikte istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Bu artış, kripto para piyasasındaki toparlanmanın ardından artan katılımı gösteriyor ve yatırım stratejilerine ışık tutabilir.

Balinaların, yeni tokenlar biriktirmeye devam etmek ya da büyük fiyat artışlarından sonra ellerindeki varlıkların bir kısmını elden çıkarmak için genellikle büyük kripto para piyasası hareketlerinden faydalandığı bilinmektedir. Cardano‘nun fiyatı son zamanlarda piyasadaki geniş çaplı toparlanmanın etkisiyle yükselmiş olsa da, son 12 ayda hala önemli ölçüde düşüşte.

Fiyat düşüşüne rağmen, ADA’nın benimsenmesi artıyor. Bildirildiği üzere, Cardano’nun merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminde kilitli toplam değer kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 361,8 milyon ADA tokenına ulaştı ve bu değer yazının yazıldığı sırada 110 milyon doların üzerindeydi. Cardano’ya kilitlenen toplam değer bu yıl artış gösterdi.

Cardano ağındaki en büyük merkezi olmayan finans protokolü şu anda Minswap’tir ve toplam değeri 44 milyon doların üzerinde olup toplamın %37’sinden fazlasını temsil etmektedir. Bu protokolü WingRiders, Indigo ve Ocak ayının sonunda yayına giren Djed stablecoin takip ediyor.

Cardano Son Durum

Cardano, yüksek verimliliğe sahip bir akıllı sözleşme merkezidir ve bu da onu ölçeklenebilir ve güvenli bir platform arayan geliştiriciler için cazip bir seçenek haline getirmektedir. Protokol, önde gelen akıllı sözleşme ağı Ethereum ($ETH) ile rekabet eden Solana ($SOL) ve Avalanche ($AVAX) gibi rakiplerin rekabetiyle karşı karşıya.

Yükselişe rağmen, veriler Cardano yatırımcılarının %80’inin kırmızıda olduğunu, %4’ünün parada olduğunu veya yatırımlarını eşitlediğini ve %16’sının parada olduğunu veya gerçekleşmemiş kazançlar üzerinde oturduğunu gösteriyor.

Cardano’nun destekçileri, projenin güçlü bir geliştirme ekibine ve gelecek için sağlam bir yol haritasına sahip olduğunu, bunun da onu uzun vadede kripto para alanında güçlü bir rakip haline getirebileceğini belirtiyor.

Kripto para topluluğu, Cardano’nun Mart ayı boyunca, kripto para biriminin benimsenmesinin artmaya devam ettiği bir dönemde yukarı yönlü bir hareket yaşamasını bekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Ekosistemi FED Kararları İle İlgili Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber

Kripto Kullanıcıları DEX’lere Yöneldi! Peki, Neden?

İlgili Haberler