ABD’nin En Büyük Sinema Zinciri, Kripto Paralar İle Ödeme Dönemini Resmen Başlattı

Mert Bahçe

Amerika’nın önde gelen sinema zinciri AMC, bugün itibarıyla çevrimiçi ödemelerde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ödemelerini kabul etmeye başladı. AMC sinemalarında kripto para birimleri ile ödeme dönemi resmen başladı.

Kripto Paralar İle Sinema Bileti Satın Alma Dönemi Başladı

AMC sinema zinciri PayPal, Google Pay ve Apple Pay aracılığıyla ödeme seçeneğine hali hazırda sahip. AMC sinema zinciri CEO’su Adam Aron, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin, Ethereum ve Bitcoin Cash gibi kripto paraların ödeme yöntemi olarak popülerlik kazanacağına inandığını belirtti.

AMC, geçtiğimiz dönemde kripto para birimlerini kabul etmeyi planladığını duyurmuştu. Küresel kripto topluluğu, AMC kararını memnuniyetle karşıladı ve şirketi kripto para birimlerinin kitlesel benimsenmesine yaptığı katkılardan dolayı övdü. Bununla birlikte Shiba Inu seçeneğinin masada olduğu da şirket yetkilileri tarafından belirtildi.

Şirket CEO’su Adam Aron, kısa süre önce Twitter’dan yaptığı ankette Shiba Inu’yu ödeme seçeneklerine eklenip eklenmemesini sormuştu. Katılımcıların %80’inden fazlası Shiba Inu’nun olası kabulünü destekledi.

Shiba Inu Parantezi

Shiba Inu rallisi son birkaç günde ivme kaybederken 2021’deki muazzam performansına bakıldığında hala yüksek oranda kâr oranları karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte CMC piyasa değeri sıralamasında 11. konumda bulunan SHIB, birçok kripto parayı geride bıraktı. Bir süreliğine de olsa Dogecoin’i piyasa değeri sıralamasında geçen Shiba Inu tekrar ilk 10’un dışına itilse de potansiyel olarak neler yapabileceğini gösterdi.

Shiba Inu kullanım alanları arttıkça benimsenme oranlarının yükselişi kaçınılmaz olacaktır. Küçük çaplı işletmelerin Shiba Inu kabulü etkili olsa da büyük kurumların SHIB adımı atması toplulukta ateşin yükselmesine yol açacaktır.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paralar Son Düşüşten Sonra Yoluna Devam Edebilecek Mi?

Sonraki Haber

HooSwap Yükseltmesi HOO’yu Güçlendirmek İçin Yeni Senaryolar Ekliyor

İlgili Haberler