ABD’nin En Büyük Kripto Para Borsası Kullanıcı Şikayetleriyle Boğuşuyor: Fonlar Nerede?

Mert Bahçe

Dev kripto para borsası Coinbase, medyaya yansıyan son bilgilere büyük bir sorunla karşı karşıya. CNBC’nin aktardığına göre birçok kullanıcı hesaplarındaki varlıklara ulaşamıyor ya da görüntüleyemiyor. Coinbase müşteri hizmetleri talepleri karşılamakta zorlanırken aksaklıkların boyutu artıyor.

Dev İddia

Coinbase kullanıcılarından bir isim CNBC’ye verdiği röportajda, 168.000 dolar değerinde kripto varlığını kaybettiğini belirtti. ABD merkezli kripto para borsasının kullanıcıları, müşteri hizmetleri desteğinden aradığını bulamayınca şikayetler yağmaya başladı.

ABD’nin en büyük kripto para borsası, kullanıcıların saldırıya uğradığı ve fonların boşaltıldığına dair raporların ardından köşeye sıkıştı. CNBC’nin aktardığı bilgilere göre ülke genelinde birçok kullanıcı şirkete karşı şikayette bulundu.

Coinbase kullanan birçok kullanıcının hesaplarının boşaltıldığı iddiasına rağmen dev şirket sessizliğini koruyor. Bu kullanıcılara göre borsa, destek taleplerine yanıt vermiyor. CNBC, şok olay hakkında şöyle bir rapor yayınladı:

Ülke çapındaki Coinbase kullanıcılarıyla yapılan röportajlar ve binlerce şikayetin gözden geçirilmesi bağlamında kullanıcı hesaplarından fonların aniden kaybolduğu sonucuna varıldı. Coinbase’in müşteri hizmetleri ekibi, bu konuda zayıf kalmış ve taleplere yanıt verememiştir.

Kullanıcılar Konuyu Sosyal Medyaya Taşıdı

Coinbase kullanıcılarından Tanja Vidovic, 168.000 dolarlık kripto paranın neredeyse hepsinin ortadan kaybolduğunu belirtti. Vidovic, Coinbase ile telefonla iletişime geçmeyi denediğini ancak yanıt alamadığını aktardı. Vidovic’in yanı sıra başka bir kullanıcı da mart ayından hesabından yaklaşık olarak 35.000 dolarlık kripto paranın buhar olduğunu bildirdi.

Öte yandan müşteri destek ekibinden aradığını bulamayan kullanıcılar çareyi sosyal medyada buldu. Twitter üzerinden gündem yaratan kullanıcılar Coinbase’in Düzenleyici Müdahale Ekibi’nden e-posta aldılar. E-postalar, platformdaki işlemlerin geri döndürülemez olduğunu belirtti. Bununla birlikte Coinbase, sigorta poliçelerinin bireysel hesaplardan yapılan hırsızlıkları kapsamadığını aktardı.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Hash Oranı Artıyor: BTC Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Sonraki Haber

Sosyal Medya Devi NFT’leri de Cüzdanına Entegre Edebilir!

İlgili Haberler