ABD’li Politikacı: “Bitcoin Bir Değer Deposu”

İlayda Peker

Kısa bir süre önce Bitcoin fiyatı yeniden 7.000 dolarlık barajı aştı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 7.135 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin fiyatının yükselişinin yanı sıra ABD Kongre adayı David Gokhshtein, Bitcoin’i bir değer deposu olarak nitelendirdi.

Bir Değer Deposu

Bu yıl 3 Kasım’da seçime katılacak olan bir Cumhuriyetçi Kongre adayı David Gokhshtein, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında Twittyer üzerinden açıklamalar yaptı. Gokhshtein’ın açıklamalarına göre Bitcoin bir değer deposu olarak nitelendirilebilir ve dolayısıyla ABD kongresi yeni bir kripto para destekçisi aday kazanmış olabilir.

Öte yandan Gokhshtein takipçilerine yaptığı açıklamalarda hangi coin’in en iyi ödeme seçeneği olduğu hakkında da tavsiyeler verdi. Ona göre LTC ve DGB bu konuda en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

U.Today’in açıklamalarına göre Gokhshtein daha önce de yine Twitter üzerinden piyasa hacmi bakımından en iyi üçüncü kripto para birimi ile ilgili de olumlu yorumlar yapmıştı. Bu yorumların üzerine hem DGB hem XRP destekçileri memnuniyetlerini dile getirdi.

Bir Sonraki Artış

XRP kullanıcıları arasında ünlü bir isim olan Crypto_Bitlord yaptığı son açıklamalar ile bir kez daha iyi bir Bitcoin destekçisi olduğunu kanıtladı. BTC bugün 7.000 dolara ulaştıktan sonra büyük kripto para birimi hakkında art arda iki yükseliş tweet’i yayınladı ve bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun çok etkileyici olabileceğini dile getirdi.

Bununla birlikte şu anda her şey Bitcoin temel göstergeleri için çok iyi gitmiyor. Glassnode’den alınan rakamlara göre, “Bitcoin Ortalama Değişim Ayarlı İşlem Hacmi” bugün üç ayın en düşük seviyesi olan 10.836.27 dolar seviyesine geriledi.

Aynı süre boyunca ölçülen bir önceki düşük seviye Ocak başında kaydedilmiş ve toplamda 10.948,27 dolar seviyesi olarak ifade edilmişti.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Mevcut Kriz Döneminde Bitcoin İyi Performans Gösteriyor

Sonraki Haber

Salgınla Beraber ABD İçin En Büyük Tehdit Unsuru Ne?

İlgili Haberler