ABD’deki Şirketler, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvuruyor

Bitcoin Haber

Beklenen bir Bitcoin ETF onayı ile birlikte, daha fazla finans sektörü oyuncusunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurduğu görülüyor. SEC’ye kayıtlı finans şirketi Roundhill Investments, Bitcoin teminatlı ETF (Bitcoin Covered Call ETF) başvurusunda bulundu. Roundhill Investments, Bitcoin vadeli işlem ETF’sini içerecek ve alım satım opsiyonlarıyla bağlantılı Bitcoin Covered Call ETF’sini sundu.

Finansal oyuncuların, Bitcoin’e yatırım yapmanın farklı yollarını sunmak için araştırma yaptığı görülüyor. Kripto para piyasası katılımcıları, SEC’in insanların doğrudan Bitcoin satın almasına izin veren net düzenlemeler getirmesi gerektiğini savunuyor.

SEC’in bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamaması, finansal oyuncuları vadeli işlemler ETF’si üzerinde yatırım ürünleri piyasaya sürmeye zorluyor. Ancak, kripto para dünyası, kullanıcıların doğrudan Bitcoin tutmasına olanak tanıyan bir spot ETF için beklemeye geçmiş durumda.

Bitcoin’in fiyatı, olumlu gelişmelerin ortasında 35 bin doları aşan güçlü bir yükseliş yaptı. SEC Başkanı Gary Gensler, Komisyon’un 8-10 spot Bitcoin ETF’si başvurusunu incelediğini doğruladı. Bu açıklama, Bitcoin’in değerindeki kayda değer bir artışla aynı zamana denk geldi ve piyasa katılımcılarının beklentilerini artırdı. Uzmanlar, Bitcoin’in ETF onayından sonra nasıl tepki vereceği konusunda net bir görüşe sahip. Bazıları Bitcoin rallisinin onayına yaklaşılan ETF için zaten fiyatlandırıldığına inanırken, diğerleri SEC’in onay vermesinin ardından yüksek sermayenin Bitcoin ETF’sine akacağına inanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana’nın (SOL) Fiyatı İçin 50 Dolar Beklentisi

Sonraki Haber

Bitcoin’in Yüzde 54’lük Düşüş İhtimali

İlgili Haberler