ABD’de Kripto Para Düzenlemelerine Destek Artıyor

Bitcoin Haber

ABD’deki kripto para düzenlemeleri konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Demokrat Senatör Elizabeth Warren’ın kripto para endüstrisine yönelik bir dizi yeni düzenlemeyi içeren yasa tasarısına 9 Senatör daha destek verdi. Bu durum, Warren’ın yasa tasarısını destekleyen Senatör sayısını 12’ye çıkardı.

Son zamanlarda kripto para birimleri, işlem hacimlerinde ve piyasa değerlerinde büyük artışlar kaydederek küresel popülarite kazandı. Bu durum, birçok ülkenin mali düzenleyici kurumlarının kripto endüstrisine yönelik düzenlemeler konusunda çalışmalar yapmasına neden oldu. Ancak, ABD dahil birçok ülkede henüz net bir düzenleyici çerçeve oluşturulamadı.

Bu durumda, birçok ABD Senatörü, kripto para düzenlemelerinde yeni bir aşama kaydedebilmek adına çeşitli yasa tasarıları üzerinde çalışmaya başladı. Bu süreçte, Elizabeth Warren’ın yasa tasarısına 9 Senatör daha destek verdi.

Warren’ın yasa tasarısı, kara para aklamayı önleme standartlarına odaklanıyor. Yayımlanan raporda, yasadışı dijital varlık kullanımının 20 milyar dolara ulaştığı ve bu işlemlerin %44’ünün geçen yıl yaptırım uygulanan kuruluşlarla bağlantılı olduğu belirtildi. Tasarı, sektördeki düzenleyici gözetimi geliştirmeyi amaçlıyor.

Son olarak, Senatör Manchin, bu yasanın kripto para platformlarıyla ilişkili güvenlik risklerini azaltmayı ve onları geleneksel bankalarla belirli düzenlemelerde aynı standartlara uymaya zorlamayı amaçladığını vurguladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Metriklerinden Yatırımcılara Önemli Sinyaller

Sonraki Haber

Büyük Getiriler Sağlayabileceği İddia Edilen 3 Token 

İlgili Haberler