ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Terraform Labs Davasında Do Kwon’un İfadesini İstiyor

Bitcoin Haber

Terraform Labs ve kurucu ortağı Do Kwon hakkında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada son gelişmeler yaşanıyor. SEC, mahkemeye başvurarak Do Kwon’un ifadesinin alınmasını talep etti. Ayrıca, ifadesi alınamaması durumunda alternatif bir yöntem sunuldu. SEC, mahkemeyi Kwon’un herhangi bir beyanının özet kararda kullanılmasını engellemeye çağırıyor.

SEC daha önce benzer bir başvuruda bulunmuş ve Chai Corporation ve Terraform Labs kurucu ortağı Daniel Shin hakkında uluslararası adli yardım talep etmişti. Davalıların belge için celp talebi ise mahkeme tarafından reddedilmişti. Bu durum, federal yargıçların SEC’in yaklaşımını ikiyüzlülük, keyfi ve kaprisli olarak nitelendirmesi ile birlikte SEC’ye karşı bir çıkış olarak değerlendiriliyor.

Do Kwon’un Karadağ’da yaşanan olaylar sonucu pasaport sahteciliği nedeniyle dört ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi. Bu durum, Kwon’un iadesinin ABD yerine Güney Kore’ye yapılması gerektiğini ortaya koyuyor.

SEC’in Do Kwon’un özet kararındaki beyanını tamamen engelleme talebi ise kripto topluluğunda soru işaretleri yarattı. Davalıların cevabı, Kwon’un beyanının ne kadar önemli olduğunu gösterebilir. Bu durumun, SEC’in Terraform Labs ve kurucu ortağı Do Kwon’a karşı takip ettiği davanın seyrini değiştirebileceği düşünülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple, Büyük Miktarlarda XRP Transferi ile Yatırımcıların Dikkatini Çekiyor

Sonraki Haber

Anthony Scaramucci’den Bitcoin ve Altcoinler İçin Büyük Tahminler

İlgili Haberler