ABD Karantinaya Giderse Kripto Ekosistemi Nasıl Etkilenir?

İlayda Peker

Her ne kadar uzmanlar ve halk sağlığı uzmanları koronavirüs konusunda evde kalın çağrısı yapsa ve salgın hız kesmeden yayılıyor olsa da Amerika Başkanı Donald Trump ülkede Paskalya’nın kutlanacağını açıkladı.

Paskalya yaklaşık olarak 3 hafta sonra kutlanacak ve Amerika Başkanı her ne kadar koronavirüs salgını olsa da bayramın kutlanacağını dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Çalışanlarımız işe geri dönmek istiyor. Sosyal uzaklık ve ilgili diğer her şeyi uygulayacaklar, yaşlılar koruyucularla ve sevgiyle takip edilecekler. Birlikte bu iki şeyi yapabiliriz. Tedavi, şimdiye kadar hastalıktan daha kötü olmadı. Kongre şu anda çok daha etkili olmalıdır. Daha güçlü geleceğiz.

Amerika’da Kafa Karışıklığı Hakim

Bu açıklamaların üzerine birçok isim Trump’ın ekonomiyi sağlığın üzerinde tutmasını sert bir dille eleştirdi. Ancak Ethereum kurucu ortağı ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson’ın bu konuda farklı bir fikri vardı. Hoskinson konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

İşte benim tahminim. Tamamen yanlış düşünüyor olabilirim ama sanırım Trump, önümüzdeki hafta 15 günlük yönergelerinin sonunda ülkeyi tam bir karantina ile kapatacak. Yeniden açılma hakkındaki spekülasyonlar ise insanların panik yapmasını veya yerini değiştirmesini önlemek için.

Öte yandan Hoskinson’ın Amerika’nın tam bir karantina yolunda olduğunu ön görmesi kripto topluluğunda bazı şüphelerle karşılandı. Konuyla ilgili açıklamalarda yapanlardan birisi, ekonominin mümkün olan en kısa sürede yeniden faaliyete geçmesi için cumhurbaşkanının kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğine dikkat çekerken, başka bir isim Hoskinson’ın Trump hakkında fazla yaratıcı olduğunu ifade etti.

Bunların yanında Binance CEO’su Changpeng Zhao bugünün erken saatlerinde COVID-19 salgınının kripto para piyasaları için yeni bir bar oluşturacağını dile getirmişti. Zhao açıklamalarında FED’in bu kadar çok parayı piyasaya sürdüğü bir dönemde Bitcoin’in piyasa değerinin 2. trilyon dolara ve BTC fiyatının 100.000 dolar çıkmasının çok zor olmadığını dile getirdi.

Kaynak: Cointelegprah


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bir İddialı Tahmin de EOS Kurucusundan: 250.000 Dolar!

Sonraki Haber

FED 50 BTC Ağı Değerinde Para Basmaya Hazırlanıyor, BTC Nasıl Tepki Verebilir?

İlgili Haberler