ABD Banka Hamlesi İyi Ama Kripto Kültürüne Uygun Mu?

İlayda Peker

Çarşamba günü Amerika’dan kripto para birimleri ve Bitcoin adına pozitif haberler geldi. The Office of the Comptroller of the Currency (OCC) 22 Temmuz’da yaptığı açıklamalar ile bankaların artık kripto para saklama hizmeti sunabileceğini açıkladı.

Amerika’dan gelen bu açıklamalar kripto para ekosisteminde büyük yankı uyandırdı ve uzun zamandır sektördeki en büyük gelişmelerden biri olarak kabul edildi.

Haber Neden Bu Kadar Önemli?

Anderson Kill kurumsal teknoloji grubunun bir ortağı olan Preston Byrne haberlerin ardından yaptığı açıklamalarda, kripto para birimleri konusunda bugüne kadar hiç bu kadar yükseliş hissiyatında bulunmadığını dile getirdi. Byrne bu hamle ile, Bitcoin ve kripto para benimsenmelerinin artabileceğini dile getirdi ve bankaların ne kadar çabuk hareket ederlerse o kadar büyük pay elde edeceklerini dile getirdi. Bunun yanında ilk kimin harekete geçeceğini ve bu süreci izlemenin heyecanlı olacağını dile getiren Byrne, “2013 yılında bankacılık yasalarından çıkmak ve kripto yasalarına girmek şimdiye kadar yaptığım en iyi kariyer hamlesiydi.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu da Amerika’nın hamlesi ile ilgili düşüncelerini dile getirdi ve ABD bankalarının saklama hizmeti sunmasının beraberinde büyük bir artış hissiyatını getirdiğini belirtti.

Kripto Kültürüne Aykırı Mı?

Her ne kadar birçok isim ABD bankası hamlesini endüstri için pozitif bir hamle olarak değerlendirse de bazı isimler bankaların teknik olarak Bitcoin kültürüne aykırı olduğunu dile getirdi.

Örneğin; Teirion’un genel müdürü Wayne Vaughan şaka yollu yaptığı açıklamalarda, “Hiç kimse Bitcoin’imi bir ABD bankasına yatırmak için sabırsızlanıyorum demez.” ifadelerini kullandı. Anderson Kill’in ortağı ve popüler bir kripto yorumcusu Stephen Palley de “OCC hamlesi ilginç olsa da, tüm mesele sizin bankanız olacak” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Bunların yanında “Amerika Bitcoin’i yasaklayacak mı” sorusunun cevabının da yavaş yavaş “Hayır”a doğru yöneldiğini ifade edebiliriz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 23/07/2020

Sonraki Haber

Analist İddialı: ETH Bir Daha Rekor Kıramayacak!

İlgili Haberler