ABD 2.000 Dolar Açıklamasını Yaptı, BTC 7.000 Doları Gördü

İlayda Peker

Geçtiğimiz saatlerde lider kripto para birimi Bitcoin 7.000 dolarlık sınırı geçerek 7.050 dolar seviyesine kadar fiyatını yükseltti. Her ne kadar bu artış bir geri çekilme sonuçlanmış olsa ve Bitcoin fiyatı yazının yayına hazırladığı sırada 6.994 dolar seviyesinden işlem görüyor olsa da son fiyat hareketinin ardından yaşanan bu artış yüzleri güldürdü. Bilindiği gibi fiyat sabah saatlerinde 6.600 dolara seviyesine kadar gerilemişti ve uzun zamandır destek seviyesi haline gelen bu noktadan güzel bir geri dönüş yaşanmış oldu.

Piyasaya göre bu geri dönüşün nedeni Donald Trump’ın halihazırdaki açıklamaları ve salgının ekonomi üzerindeki mevcut etkileri olabilir…

1.200 Dolardan 2.000 Dolara

Twitter’da The Moon olarak bilinen kripto ekosisteminin önemli isimlerinden biri, bugün öncelikle, “Son Dakika: Demokratlar salgın durumu düzelene kadar Amerikalılara aylık 2.000 dolarlık bir ödeme planı sunuyor. Hükümet bunun “geçici” olacağını söylesede kalıcı olacağını biliyorsunuz. Hiperenflasyon geliyor, Bitcoin alın!” ifadeleriyle aslında durumu açıklamıştı.

Bu açıklamaların hemen ardından aynı isimden “Bitcoin sadece 20 dakikada %4 yükseldi” paylaşımı geldi. Dolayısıyla Amerika’nın yapmış olduğu açıklamalar mevcutta yaşanan artışın nedeni olabilir…

Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano, istihdam oranları normale dönene kadar bu yardımların yapılmaya devam edeceğini düşündüğünü dile getirdi. Ancak Pompliano her ne kadar bu önlem alınmadığında sosyal huzursuzluk olacağını kabul etse de uzun süre devam etmesinin ekonomik sonuçları olacağını da ekledi.

İşsizlik Oranları

Bu düşüncelerin yanı sıra kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao bu açıklamaların işsizlik oranını artırabileceğini dile getirdi ve şu açıklamayı yaptı:

Bu daha fazla işsizliği teşvik etmez mi? Durduramazlar, sadece daha fazla para basarlar. Giderek daha az insan çalışacak. Fiyatlar uçacak. Sorunun hiper-enflasyon tarafını nasıl ele alacaklarını anlamıyorum. Daha sonrası için siz de endişeleniyor musunuz?

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Küçülen Kripto Topluluğu Dip Seviyenin Görüldüğünün Habercisi Mi?

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 16/04/2020

İlgili Haberler