8.000 Doların Üzeri Ne Zaman Görülecek?

İlayda Peker

Bitcoin bundan iki hafta önceki büyük çöküşünün ardından son günlerde güzel bir toparlanma sergiledi ve bazı analistler her ne kadar yeniden düşük seviyelerin görülmesini beklese de Bitcoin 6.000 doların üzerindeki yerini koruyor.

Yükseliş Eğilimi

Bazıları kısa vadede aşağı yönlü bir senaryonun daha muhtemel olduğunu ifade etse de yatırımcılar genel olarak yükseliş eğiliminde gibi görünüyor.

Amsterdamlı analist Michael van de Poppe, Bitcoin’in başka bir ralliden önce bir düşüş daha yaşayacağını ifade ediyor. Bitcoin’in 7.100 dolar seviyesini test etmek için başka bir denemeye daha ihtiyacı olduğunu dile getiren analist, öncelikle 5.600 dolar ile 5.800 dolara bir geri çekilmenin yaşanabileceğini ifade ediyor.

Michael van de Poppe’un yanı sıra Twitter’daki popüler yatırımcılardan “George” da bir düşüş beklediğini ve yakında 700 dolarlık bir geri çekilme beklediğini dile getiriyor. George bu düşüşün yalnızca bir an meselesi olduğunu iddia ediyor.

8.800 Dolar

Kripto para yatırımcısı “Bitcoin Jack” düşüşün ardından belki de en büyük tahmini yaptı ve lider kripto para biriminin 2.000 dolarlık bir artış sergileme ihtimalinin olduğunu dile getirdi. Yatırımcıya göre Bitcoin kısa vadede güzel bir artış ile 8.876 doları görebilir.

Kendi tahminin kulağa çılgınca geldiğini kabul eden yatırımcı, takipçilerini kendi risklerini kendilerinin yönetmesi konusunda uyardı.

Öte yandan tanınmış analist ve yatırımcı “Crypto Rand”, topluluğa kırk gün içinde büyük bir Bitcoin etkinliğinin (uzun zamandır beklenen yarılanma) gerçekleşeceğini hatırlattı. Madencilik ödülünün yarılanması yalnızca ödüllerin yarıya indirilmesine değil aynı zamanda bazı madencilerin faaliyetlerine son vermesine de sebep olacak.

Bu durumda genel piyasa koşulları içinde Bitcoin’in değerinin artması bekleniyor.  “Crypto Rand” de yatırımcıların “kemerlerini takmalarını” ama hemen bir değişim beklememeleri gerektiğini ifade etti.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bakkt’in Yatırımcılarının Oranı Yüzde 44 Arttı

Sonraki Haber
Somnium Space Nedir

Somnium Space Cubes Nedir?

İlgili Haberler