63 Milyon Toplam LTC’nin 40 Milyonu Uykuda!

İlayda Peker

Litecoin 2020 yılının en dikkat çeken kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü geçen yıl yaşanan yarılanmanın ardından yakalanan artış ivmesinin ardından Litecoin’in bir ralliye hazırlandığı ifade ediliyor. Analistlere göre, piyasa hacmi bakımından 6. sırada yer alan kripto para birimi 50 dolar sınırını yakalayarak yatırımcıların olumlu beklentilerini arttırıyor.

Hareket Etmeyen LTC’ler

Bitcoinist’in haberine göre fiyat hareketlerine ek olarak LTC’de bir yıldır hareket etmeyen oldukça yüksek miktarda Litecoin bulunuyor. Litecoin ağındaki işlem sayısı her ne kadar düşük seviyelerde kalsa da işlem gerçekleştirmek için daha iyi bir zamanı kollayan çok sayıda balina ve “hodl” bulunuyor.

Bunun yanında son araştırmalar, 63 milyonluk dolaşımdaki LTC arzının yaklaşık 40 milyonunun bir yıldan uzun süredir uykuda olduğunu ortaya koyuyor. Yapılan araştırmada bu miktarın çoğunluğunun ilk Litecoin sahiplerine ait olduğu ortaya çıktı. Ayrıca son birkaç yıl içinde Litecoin alan kişilerin sayısı da hatırı sayılır bir şekilde çok…

Litecoin.com’da konuyla ilgili yorumlar yapan Franklyn Richards şu ifadeleri kullanıyor:

Bunu göz önünde bulundurduğumuzda bu verilerden çıkarılabilecek ana sonuç, şu anda güçlü eller ve uzun vadeli boğalar tarafından biriken ve böylece piyasalar üzerindeki potansiyel aşağı yönlü baskıyı kaldıran önemli sayıda kripto para olduğudur.

Yeni Bir Ralli Mi Başlayacak?

Litecoin, yarılanmanın ardından ciddi bir fiyat kaybı yaşasa da ralli sinyalinin verildiğini düşünen analistler var. Bununla birlikte Litecoin’in oldukça yüksek likiditeye sahip olduğu da belirtiliyor. Ayrıca LTC, büyük bir çok kripto para borsasında da yer aldığı için önemli bir altcoin olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan olası bir Litecoin yükselişinin Bitcoin’in de fitilini ateşleyeceği ve dolayısıyla tüm piyasayı harekete geçireceği de düşünülüyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC/USD Teknik Analizi, Bitcoin Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Bitcoin Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

İlgili Haberler