3 Sebepten Dolayı Sıradaki Boğa Koşusu Çok Farklı Olacak!

İlayda Peker

Kripto para birimi borsası Gemini’nin milyarder kurucusu Cameron Winklevoss, bir sonraki Bitcoin (BTC) boğa koşusunun çok farklı olacağına inanıyor. Önceki boğa piyasalarıyla karşılaştırıldığında Winklevoss kripto para alanında önemli ölçüde daha fazla sermaye, altyapı ve daha iyi proje olduğunu dile getirdi.

Winklevoss konuyla ilgili açıklamalarında, “Bir sonraki Bitcoin boğa koşusu önemli ölçüde farklı olacak. Bugün, 2017’ye göre kat kat daha fazla sermaye, insan sermayesi, altyapı ve yüksek kaliteli projeler var. Tüm geleneksel para rejimlerinin ilerlerken karşılaştığı gerçek enflasyondan bahsetmiyoruz bile. Kemerlerinizi bağlayın!” ifadelerini kullandı.

Piyasadaki Sermaye Artışı

İki gösterge önümüzdeki günlerde yaşanacak Bitcoin rallisine daha fazla para girişi olabileceğini gösteriyor: İlk olarak, Tether’in (USDT) piyasa değeri 10 milyar doları aştı ve ikincisi, Grayscale Investments tarafından yönetilen varlıklar (AUM) son zamanlarda yeni bir zirveye ulaştı.

Bugüne kadar, Tether kripto para piyasasında en büyük stablecoin birimi oldu. Yatırımcılar, özellikle düzenleyici belirsizliği olan ülkelerde, kripto varlıklarının işlemlerinde stablecoin’lere güveniyor. Tether’ın piyasa değerindeki hızlı artış, kripto borsalarına daha fazla para girişinin olmasının beklenmesine yol açıyor.

Öte yandan Grayscale Investment’ın kripto varlık fonları da kripto paralardan faydalanmak  isteyen kurumlar tarafından tartışmasız en çok kullanılan yatırım araçları. Son çeyrekte, Grayscale’in ürün grubundaki yönetim altındaki varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesini görerek 5,1 milyar dolara ulaştı.

Piyasa Altyapısı Gelişiyor

2020’de ABD’deki borsalar ve bankalar öncelikle kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici netlik sağladı. Örneğin; ABD Para Denetleme Ofisi (OCC), bankalara kripto para saklama izni verdi. Böylece ABD’deki finans kurumları kripto para piyasasına dahil olmuş oldu.

Ayrıca JPMorgan ABD’deki en büyük spot borsalarından ikisi olan Gemini ve Coinbase’i müşteri olarak kabul ettiğini açıkladı.

Kripto Para Kullanım Örnekleri

Genel olarak, hem Bitcoin hem de kripto piyasalarındaki projeler ve şirketler kaliteyi arttırıyor gibi görünüyor. Bu kısmen, düzenleyici netliğin artması ve daha geleneksel firmaların kripto şirketleri ile işbirliği yapmak istediği gerçeğinden kaynaklanıyor.

Dolayısıyla daha iyi projeler, artan sermaye ve iyileştirilmiş altyapı, Bitcoin yatırımcıları arasında güven seviyelerinin artmasına neden oluyor ve bu da tüm sektörde duyarlılığı artırıyor.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler DeFi Protokolü, Kredilerde Rekor Kırdı!

Sonraki Haber

BTC Ağı Güçleniyor, Fiyat Nasıl Etkilenecek?

İlgili Haberler