228 Milyon Yeni XRP Transferi Tespit Edildi

İlayda Peker

Ortaya çıkan son verilere göre geçtiğimiz birkaç saat içinde 228 milyon XRP transferi gerçekleşti. Yapılan açıklamalarda, toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan Blockchain devi Ripple’ın, bu tutardan anonim bir dijital cüzdana 74 milyon XRP gönderdiği belirtiliyor. Bununla birlikte 228 milyon XRP’nin geri kalanının da bilinmeyen adreslere gönderildiği ifade ediliyor.

Ayrıca Ripple ile ilgili bir yeni gelişme de Tayland’da büyük bir SCB banka uygulamasının artık RippleNet üzerinden para transferi yapmaya başlaması…

Büyük Transferler

Bir Twitter botu olan XRPL Monitor, son dört saat içinde gerçekleştirilen ve yaklaşık olarak toplam 38.127.200 dolar değerinde oldukça büyük bir XRP transferi olduğunu ortaya çıkardı. Bu transferin yaklaşık üçte biri  yani 74 milyon XRP Ripple’ın OTC Dağıtım cüzdanından Whale Alert tarafından belirtildiği gibi bilinmeyen bir adrese gönderildi.

Bithomp analitik web sitesinde yer alan veriler, kripto paranın kurumsal müşterilerle çalışan ve onlara saklama hizmetleri sunan büyük bir hizmet ağı olan BitGo cüzdanına gittiğini gösteriyor. BitGo’nun mütşerileri arasında Bitstamp kripto para borsasının da olduğu biliniyor.

Öte yandan yazının yayına hazırlandığı sırada XRP’nin fiyatı bugünkü yükselişlerle beraber Coinmarketcap verilerine göre, 0.172 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bunun yanında yükselen fiyat ile beraber yatırımcıların da XRP’ye olan ilgisinde artışlar olduğu görülüyor.

Siam Commercial Bank ve RippleNet

Bir süre önce Ripple web sitesinde yaptığı açıklamalarda Tayland’da RippleNet‘in büyük bir ortağı olan Siam Ticaret Bankası’nın (SCB) müşterileri için Ripple tabanlı işlemler başlattığını duyurmuştu. Yapılan son açıklamalara göre banka artık SCB Easy uygulamasında XRP tabanlı transferler başlatmayı hedefliyor. Bankanın web sitesi, SCB Easy aracılığıyla Ripple tabanlı ödemelerin doğrudan müşterinin banka hesabına (hedef ülkeye bağlı olarak) ulaşmasının birkaç saniye alacağını ifade ediyor.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance İlk Defa Kore Piyasasına Adım Atmaya Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Ortaya Çıkan Yeni Bir Veri Boğa Piyasasını İşaret Ediyor

İlgili Haberler