2045’e Kadar Bitcoin’le Büyüyenlere 70 Trilyon Miras Kalacak

2045’e Kadar Bitcoin’le Büyüyenlere 70 Trilyon Miras Kalacak

Bitcoin’in farkında olan Y Kuşağı 2045 yılına kadar Baby Boomers kuşağından yaklaşık olarak 70 trilyon dolar miras almış olacak.

Cointelegraph’ın haberine göre dijital varlık yönetimi firması Coinshares’in Kasım 2019 raporundan derlenen ve orijinal olarak yayınlanan veriler, Bitcoin ile büyüyen neslin yakında ABD GSYİH’sının üç katından daha fazla tasarruf sağlayacağını ortaya koydu.

68.4 Trilyon Devredilecek

Coinshares bulguları özellikle sosyal medyada büyük ses getirdi ve Baby Boomers kuşağı bu durumdan hiç memnun değil. Çünkü bu kuşak daha çok hisse senedi ve bonolar gibi geleneksel yatırım ürünlerine yatırım yapmayı tercih eden bir nesil. Dolayısıyla miraslarının kripto paralarla büyüyen bir nesle geçmesinden dolayı endişe duyuyorlar.

2045 yılına kadar pek çok Baby Boomers kuşağına dahil olan pek çok kişi emekli olmuş olacak ve yerlerini kripto paralarla büyüyen nesil alacak. Dolayısıyla onların mirası Bitcoin’e daha fazla ilgi duyan kuşağa aktarılmış olacak.

Öte yandan kripto para izleme kaynağı Coin Dance’ten elde edilen mevcut veriler, 25-34 yaşındaki demografinin Bitcoin sahiplerinin neredeyse %50’sini oluşturduğunu gösteriyor.

Nesil Farkları

Nesiller arasındaki farklılıklar uzun zamandır kripto para ekosisteminde bir tartışma konusu olarak yer alıyor.

Hükümetler ve merkez bankaları tarafından uygulanan mali tasarruf politikaları, vatandaşları tasarruf etmek yerine harcamaya ve borç almaya teşvik ediyor. Bunun yanında bahsi geçen borç karakterizatörleri günümüz finansının altmış yıl öncesine kadar uzanıyor. Dolayısıyla Baby Boomers olarak adlandırılan kuşak, tamamen bu politikaların içinde büyüdü ve bunlara alışık.

Ancak Y kuşağı bu politikaları reddediyor ve parasının sahibinin kendisi olabileceği Bitcoin’e daha sıcak bakıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.