2022’nin En İyi Performansı Olabilir! Altcoin ve Bitcoin Yorumları!

Fatih Uçar

Haftalık bazda yüzde 7 seviyesinde artış gösteren Bitcoin, yazı hazırlandığı sırada 44.400 doların üzerinde tutunuyor. 2022 başından beri Bitcoin sürekli olarak düşmeye devam etti ve haftalık kapanışlar pek tatmin edici değildi. Bitcoin (BTC), hafta sonu kararlı bir yükseliş kapanışı sunmaya hazır görünüyor.

2022’nin En İyi Performansı Olabilir

Son 24 saatte 45.000 dolar sınırına dayanan Bitcoin fiyatı 44.950 dolardan geri döndü. Fiyat 44.140 doların altına sarkmadı ve haftalık kapanış için umutlu bekleyiş devam ediyor. Popüler kripto para analisti Rekt Capital, Bitcoin‘in 21 haftalık üstel hareketli ortalamasının (EMA) da direnç olarak bir dönüş için uygun olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl bu bölge boğaların çok işine yaramıştı.

Ancak bazıları mevcut seviyelerin gücüne ikna olmadı. Bunların arasında, uzun vadeli direnç satın almanın yaklaşık 46.000 dolarlık yıllık açıklığın risk/ödül oranı açısından pek mantıklı olmadığı konusunda uyaran analist Crypto Ed de vardı. Yine de Bitcoin güçlü duruşunu devam ettirip 46.000 dolar seviyesini zorlarsa yılın en iyi haftalık kapanışına şahit olabiliriz.

Bitcoin (BTC)

Son yükselişin spot alıcılar tarafından desteklendiğini de bilmemiz gerekiyor. Ayrıca balinaların bir kısmı satış yaparken bireysel/küçük yatırımcılar alım yönlü pozisyonlarını korudu. Glassnode kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel, bu hafta sonu Twitter’da, tarihsel olarak sürekli yukarı yönlü spot talep tarafından yönlendirildiğinden, bunun başlı başına bir yükseliş olduğunu savundu.

FED’in yeni politikasını açıklamasıyla birlikte kripto para yatırımcılarında bir rahatlama görüldü. Önümüzdeki toplantılarda neyle karşılaşabileceğimizi büyük ölçüde biliyoruz. Bilinmezliğin azalmasıyla birlikte birçok analist Mart FOMC toplantısının yeni bir trendi başlatmasını bekliyordu. Eğer beklenen geri dönüş başladıysa altcoinlerdeki mevcut seviyeler birkaç ay sonra iç çekeceğimiz günlerin hatırası olarak aklımıza kazınabilir.

Elbette kripto paralarla alakalı net bir yön tahmini yapmak güçtür. Böyle bir yeteneğiniz olsaydı isminizi dünyanın en zenginleri listesinde görürdünüz. Aynı zamanda bu listede sizin gibi yüzlerce kripto para yatırımcısı olurdu, fakat orada değiller.Total
27
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avrupa Birliği ve Yeni Kripto Para Yasağı Söylentisi!

Sonraki Haber

Piyasa Yeni Haftaya İyi Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

İlgili Haberler