2020’nin Popüler Altcoin’i Yeniden Artışa Geçmeye Hazırlanıyor

İlayda Peker

Chainlink, çok uzun bir süredir 11 doların üzerine çıkmaya çalışıyor. Bu seviye, kripto para birimi için güçlü bir direnç haline geldi ve hem boğalar hem de ayılar büyük ölçüde bir çıkmaza girdi. Öte yandan Chainlink (LINK), piyasanın geri kalanından bağımsız olarak fiyat trendleri oluşturma geçmişine sahip olmasına rağmen Bitcoin (BTC) ile birlikte hareket etmeye başladığı için son birkaç hafta içinde bu bağımsızlığının bir kısmını kaybetti. LINK şu anda yaklaşık bir ay önce belirlenen son yüksek seviyelerinden %50 düşük seviyede işlem görüyor.

Analistlerin açıklamalarına göre, yüksek seviyelerde karşılaşılan reddetmenin ardından görülen yoğun düşüş trendine rağmen LINK, bir birikim aşamasına giriyor. Bu da 10 doların hemen altında oluşan güçlü destek tabanı ile birkaç hafta içinde yeniden artışın başlayabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Analistlere göre LINK eğer artışa geçerse 20 dolarlık seviyeye doğru bir ivme kazanacak ve yakın zamanda 16 dolarlık önemli seviyeyi geçecek.

Öte yandan LINK son zamanlarda 10,90 dolarlık bantta işlem görüyor ve bu fiyat seviyesinin üzerine çıkana kadar da orta vadeli görünümün belirsizliğini koruduğu ifade ediliyor. Eğer Chainlink bu seviyenin üzerine çıkarsa ve 11 dolar destek seviyesi olarak kendisini kanıtlarsa ciddi bir avantaj elde edilebilir. Ancak yine de LINK ve BTC arasında bir ilişki sağlandığından piyasa hacmi bakımından en büyük 7. kripto konumunda yer alan LINK’in ilerlemesi Bitcoin’e bağlı olacak gibi görünüyor.

Hedef: 16 Dolar

Piyasanın popüler isimlerinden “UB”, LINK’in yakın vadede nereye yönelebileceğine dair düşüncelerini paylaşırken, ilk hedefin 16 dolar olduğunu dile getirdi. Analistin açıklamalarına göre şu anda LINK “çok ilginç” bir görünüm sergiliyor ve tahminler gerçekleşirse ilk olarak 13,7 ve ardından 16,48 dolarlık seviyeler görülecek.

Yapılan açıklamalara göre eğer Bitcoin kendisi ile birlikte birçok kripto para birimini olduğu LINK’i de aşağı çekecek bir düşüş yaşamazsa Chainlink’te boğalar kontrolde olacak gibi görünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

1,7 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Kararı Yine Ertelendi!

Sonraki Haber

Ethereum Yorumları: ETH Hiç Bu Kadar Güçlü Olmadı!

İlgili Haberler