2020’nin En Popüler Token’ı Alarm Veriyor!

2020’nin En Popüler Token’ı Alarm Veriyor!

Yearn.Finance (YFI), şüphesiz 2020’nin en iyi ve en popüler kripto paralarından biri oldu. YFI sergilediği artış ile Bitcoin’i geride bırakan ilk token ünvanını kazandı ve fiyat kısa sürede 40.000 dolara kadar ulaştı. Ancak analistler kısa zamanda çok fazla artış gösteren YFI’nin düşüşünün de bir o kadar hızlı olabileceğini ifade ediyor. Ayrıca YFI’nin şu anda “yaşam alarmı” durumunda olduğunu ve DeFi token’ının burada güçlü kalamaması durumunda çok daha şiddetli bir düşüş tehlikesi altında olduğunu iddia ediyorlar.

YFI Alarmda

Yearn.Finance, LEND, UNI ve diğerleri gibi DeFi token’larında yaşanan büyük artışlar kripto para piyasasının ayıların kontrolünden kurtulmasını ve büyük karlar elde edilmesini sağladı. Token’lardaki bu artışlar “DeFi” teriminin Ethereum’dan bile popüler hale gelmesine sebep oldu. Ayrıca ERC-20 token’larının toplam değeri Ethereum’un piyasa değerini aştı. Neredeyse her yeni haftada başka bir DeFi token’ı küçük yatırımları bir servete dönüştürdü.

Ancak analistlere göre bu büyüleyici tablo yakın zamanda bozulabilir. Çünkü DeFi token’larındaki bu büyük artışın liderlerinden biri olan YFI alarm durumuna geçti ve çeşitli token’larda da düşüşler var.

40.000 dolara kadar yükselen yearn.finance şu anda yaklaşık olarak 24.000 dolar bandına işlem görüyor. Her ne kadar bu rakam BTC’nin çok üstünde olduğu için iyi gibi görünse de YFI’nin 40.000 dolardan gerilediği seviye oldukça düşük. Dolayısıyla analistler token’ın birden çok yükseldiğini ve büyük düşüşün kaçınılmaz olduğunu düşünüyor.

YFI, BTC’yi Etkileyebilir Mi?

Analistlere göre eğer yearn.finance bu noktada tutunmaya başarmazsa Bitcoin ile aynı seviyelere gerileyebilir. Bu da %50’nin üzerinde bir düşüşü temsil ediyor.

Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre YFI’nin birden bu kadar yükselmesindeki sebep, aynı Bitcoin gibi arzının sınırlı olmasında yatıyor. Bu sebeple her ne kadar YFI’da bir düşüş bekleniyor olsa da analistlere göre sadece arz kıtlığı bile token’ın ömürlük yatırım olmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.