2020’nin En İyi Performans Gösteren Kriptosu Hangisi?

2020’nin En İyi Performans Gösteren Kriptosu Hangisi?

Piyasa veri toplayıcısı Messari tarafından yayınlanan verilere göre, Ethereum (ETH) tabanlı varlıklar genelinde ortalama performans, yıllık %130 kazanç getirdi. Veriler şu anda Ethereum’da mevcut olan 178 varlığa genel bir bakış sunarak toplam kripto sermayesinin %20’sinden biraz altında 63.7 milyar dolarlık toplam piyasa değeri elde etti.

ETH Varlıkları Kazançta

Stablecoin’ler de dahil olmak üzere, varlıkların 124’ünün yıllık kazancı yayınladı. Bu da COVID-19 salgınının ortasında küresel ekonomide hissedilen şoklara rağmen Ethereum tabanlı token’larının %70’inin değerinin arttığı anlamına geliyor.

Bunun yanında 10 ETH tabanlı token, büyük merkezsiz finans protokolleri Bancor (BNT) ve Kyber Network (KNC) dahil olmak üzere %500’ü aşan yıllık kazançlar kaydetti. Ayrıca Ethereum merkezli piyasaların üçte biri, yıl başından bu yana iki kattan fazla değer kazandı ve Ethereum % 142’lik yıllık kazançla 41. en güçlü performans gösteren varlık olarak yer aldı. 15 token tek haneli yüzdelik zararlara uğramışken, dokuz varlık 2020 boyunca değerlerinin yarısı oranında kazanç sağladı.

Stablecoin’ler ve Ethereum

Tether hariç, sadece Ethereum ve Crypto.com Coin (CRO), piyasa değeriyle ilk 10 kripto varlığı arasında yer alıyor ve bunu 12. sıradaki Chainlink (LINK) takip ediyor. Bitfinex’in Unus Sed Leo (LEO) token’ı ve USD Coin (USDC) stablecoin’i de en büyük 20 kripto para birimi arasında yer alıyor.

Sıralamalar, Ethereum‘un stablecoin piyasa sürülmeleri arasındaki popülaritesini vurguluyor ve en büyük 25 ETH tabanlı varlığın yedisi stablecoin’leri içeriyor

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.