• BITCOIN
  54575,554
  % -0,07
 • ETHEREUM
  1427.76
  % 1,50
 • BITCOIN CASH
  1987.4,267
  % 1,02
 • RIPPLE
  1.49
  % 1,11
 • LITECOIN
  377.64
  % -0,58
 • STELLAR
  0.370126
  % 0,80
 • CARDANO
  0.3058
  % -0,78
 • BINANCE COIN
  119.18
  % 1,14

Bitfinex, Altın Destekli Stablecoin İçin Marj İşlemlerini Başlattı

Bitfinex, Altın Destekli Stablecoin İçin Marj İşlemlerini Başlattı

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından Bitfinex, Tether Gold (XAU ₮) için marj işlem desteğini başlattığını açıkladı.

XAU ₮ Marj İşlemleri

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar 30 Ocak itibariyle XAU₮ / USD ve XAU₮ / BTC işlem çiftlerinde marj işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında yapılan açıklamalara göre, marj işlemlerini gerçekleştirebilmek için ilk etapta %20’lik bir özkaynak gerekiyor ve 5 kata kadar kaldıraç avantajı sağlıyor.

Öte yandan USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether Ltd., XAU₮’u 23 Ocak’ta piyasaya sürdü ve her bir token’ın İsviçre’de bir kasada tutulan fiziksel altınla desteklendiği açıklandı. Bunun yanında stablecoin’in, Ethereum Blockchain’inde bir ERC-20 token’ı ve TRON Blockchain’inde bir TRC20 token’ı olarak mevcut olduğu biliniyor.

Bunların yanında yapılan açıklamalarda Bitfinex’in 24 Ocak’ta yeni stablecoin’i listelediği ve yakında kullanıcıların işlem pozisyonlarını artırmak için fon ödünç almalarına izin vereceğini ve bunun da daha fazla kâr ve daha büyük risk potansiyeli getirdiği de belirtilmişti.

Bitfinex CTO Paolo Ardoino ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Tether Gold’da marj işlemlerinin başlatılması, daha gelişmiş işlem stratejilerine izin verecek ve riskten korunma ve riski yönetmenin daha sofistike bir yolunu sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Kaldıraç Oranları Yükseldi

Borsa ayrıca aynı açıklamalarında BTC / USD işlem çifti için sunduğu kaldıraç oranını 3.3 kattan 5 kata yükselttiğini de belirtti. Ardoino bu konuda ise şu ifadeleri kullandı:

Kaldıraçımızı 3.3 kattan 5 kata yükseltmek kayda değer bir gelişmedir. Aynı zamanda hisse senedi piyasalarında gördüğümüz son kargaşaya rağmen altın ve diğer güvenli liman varlıklarına artan bir ilgi gösterildiğini de belirtmek isterim.

Kaynak: The Block

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.