ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini

ETH/USD Teknik Analizi, Ethereum Fiyat Tahmini

  • Metin Alaca
  • - 31.12.2019 - 16:14
  • Son Güncelleme: 08.02.2020 - 13:57

Son günlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden Ethereum (ETH), gerek hard fork gerekse de çeşitli güvenlik riskleri ile gündemden düşmüyor. Önümüzdeki gün içerisinde önemli bir güncelleme olan Muir Glacier’e başlayacak olan Ethereum topluluğu, fiyat açısından da olumlu günlerin eşiğinde gibi gözüküyor.

Ethereum Yükselişe Geçebilir Mi?

ETH/USD işlem çiftine baktığımızda Ethereum’un 18 Aralık tarihinde 120 dolar seviyesindeki psikolojik destek seviyesinin altına indiğini görebiliyoruz. ETH buna rağmen çok hızlı bir şekilde 133 dolara sıçrama yaptı ve boğaların hala aktif rol oynadığını kanıtladı. 29 Aralık tarihinde ise ETH/USD yükselişin devamı olarak 135 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Şu an için fiyat 50 MA’nın (hareketli ortalama) üzerinde seyrediyor. Yine de 200 saatlik hareketli ortalamanın altında olması durumun tam da yükseliş yanlısı olmadığını göstermekte. ETH’nin 137 doların üzerine çıkması, yeni bir yükselişin habercisi olabilir.

Buna ek olarak daha önce kendisini kanıtlayan bir kripto para analisti olan Crypto Michael, Ethereum için oldukça önemli ifadeler ortaya koydu. Michael, Ethereum’un hala iyi gözüktüğünü ve ETH için hem dip seviyenin hem de güçlü bir destek seviyesinin kendini belli ettiğini açıkladı. Ethereum’un 2020 yılına güzel bir başlangıç yapabileceğini belirten analist, genellikle bu yükselişlerin yılın ilk çeyreğinde yaşandığının da altını çizdi. Fidelity gibi dev bir kurumun da Ethereum için 2020 yılında müjdelerinin olması, kesinlikle fiyata etki edebilir.

Ethereum İçin Önemli Seviyeler

Ethereum için şu an önemli destek noktası 130 dolar, direnç noktası ise 132 ve 137 dolar olarak gözükmekte. Ethereum’un 130 dolar üzerinde tutunabilmesi ilerleyen günlerde 137 doların üstünde bir kapanış getirebilir. Tabii ki Bitcoin’in yatay grafik çizmesinden faydalanan ETH, BTC’nin gerilemesi ile beraber korkulan 120 dolar seviyesine de yeniden düşebilir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.