2018’deki Düşüşü Bilen Analist Bu Sefer BTC’den Ne Bekliyor?

2018’deki Düşüşü Bilen Analist Bu Sefer BTC’den Ne Bekliyor?

Son dönemde yaşanan karışık sinyaller sebebiyle çoğu yatırımcı ve analist lider kripto para birimi Bitcoin’in bundan sonraki hareketini net olarak tahmin edemiyor. Konsolidasyon süreci ilerledikçe analistler daha doğru tahminler yapabilmek için BTC vadeli işlem piyasalarının fonlama oranını kullanıyor.

Bu göstergeleri kullanan ve 2018 yılında Bitcoin’in (BTC) 3.200 dolara kadar gerileyeceğini doğru bir şekilde tahmin eden piyasanın popüler analistlerinden biri yine bir ayı piyasası tahmini paylaştı. Analiste göre Bitcoin 10 hafta sonra ilk defa 8.000 dolarlık bölgeye gerileme riski taşıyor.

Düşüş Hissiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden “Benjamin Blunts” 2018 yılında Bitcoin 3.150 dolara kadar gerilemeden 6 ay önce Bitcoin ayı piyasasının 3.200 dolarda sonlanacağını dile getirmişti. Dolayısıyla analist hemen hemen tam doğru bir tahmin yapmış oldu. Aynı analist son günlerde yine bir düşüş beklediğini ve 8.300 dolara kadar bir geri çekilme yaşanabileceğini dile getirdi.

Analist konuyla ilgili paylaştığı bir grafikle beraber, 9.150 dolarlık bölgenin kaybedilmesi ile öncelikle 8.800 sonrasında 8.300 dolara kadar bir geri çekilmenin yaşanabileceğini ifade etti. Analistin tahminleri bu sefer de tutarsa eğer Bitcoin’i yaklaşık olarak %10’luk bir düşüş bekliyor olabilir.

Diğer Teknik Sinyaller

Analistlere göre Bitcoin’in sıkıştığı fiyat aralığının düşüş eğilimi ile sona ereceğini düşündüren başka teknik sinyaller de bulunuyor. Örneğin; bir kripto para araştırma şirketi olan Blockfyre’in teknik analiz başkanı paylaştığı bir tablo ile Bitcoin’in şu anki fiyatı ve dengesi açısından teknik seviyelerin altında işlem gördüğünü dile getirdi.

Bunun yanında piyasanın önemli analistlerinden TraderXO da Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile Bitcoin fiyatının kritik seviyenin altında olduğunu ve bunun da Bitcoin’i 9.000 doların altına çekebileceğini ifade ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.