2016’daki Saldırıda Çalınan BTC’ler Harekete Geçti

İlayda Peker

2016 yazında Tether ile bir yönetim ekibini paylaşan büyük kripto borsası Bitfinex hack saldırısına uğramıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre bu saldırıda çalınan Bitcoin’ler (BTC) harekete geçti.

Bitfinex Hack’i

Saldırıyı gerçekleştiren kötü niyetli kişiler Bitfinex Hong Kong’dan 72 milyon dolar değerinde Bitcoin aktarmıştı. O dönemde bu rakam yaklaşık olarak 120.000 BTC’ye eşdeğerdi. Ortaya çıkan bilgilere göre bu paranın yaklaşık olarak 24.8 BTC’lik kısmı anonim bir cüzdana taşındı. Yani yaklaşık olarak 255 bin dolarlık fon hareket etmiş oldu.

Whale Alert bugün paylaştığı bir transfer işlemi ile 7 Haziran’da gerçekleşen hack olayındaki Bitcoin’lerin bir kısmının harekete geçtiğini ortaya çıkardı.

Öte yandan yakın zamanda başka bir büyük Bitcoin işlemi daha gerçekleşti.. Bir balina 46.835 BTC’yi sadece 0.00032160 BTC’lik küçük bir ücretle transfer etti. Bu da geleneksel sistemlerde görülemeyecek olan 2.92 dolar gibi bir rakama denk geliyor.

İşlem ücretleri ve hız açısından değerlendirildiğinde birçok isim Bitcoin’in yakın zamanda geleneksel transfer sistemlerini alt edeceğini düşünüyor. Çünkü Bitcoin hem çok daha ucuz hem çok daha hızlı transfer gerçekleşmesini imkanlı hale getiriyor.

Ortalama İşlem Ücretleri

Bunların yanında 20 Mayıs itibariyle Bitcoin göndermeye yönelik ortalama ücret, bir buçuk yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 6.94 doları gördü.

Her ne kadar Bitcoin işlem ücretleri özellikle blok ödülü yarılanmasının ardından artmış olsa da yine de geleneksel sistemlerden çok daha ucuza işlemler gerçekleşiyor. Daha önce ortaya çıkan haberlere göre şu an için ortalama Bitcoin işlem ücretleri 4 dolar seviyesinde bulunuyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Long Pozisyonları Yatırımcılar İçin Kötü Sonuçlanabilir

Sonraki Haber

“Kötü Ekonomiden Korunmak İçin BTC Ve Altına İhtiyacınız Yok”

İlgili Haberler