1500 Dolarlık Düşüş Bitcoin’e Yeni Bir İvme Kazandırdı, Hedef Yeni Zirveler

1500 Dolarlık Düşüş Bitcoin’e Yeni Bir İvme Kazandırdı, Hedef Yeni Zirveler

Bitcoin, Pazar günkü %12,52’lik hızlı fiyat düşüşüne rağmen bu seneki 12 bin doları aşma girişimine yeniden başladı. 27 Temmuz’da 10 bin dolarlık güçlü direnci kırdığından beri Bitcoin 12 bin dolar yolculuğuna devam ediyor. Kriptoların kralı, bu yazının yazıldığı saatlerde 11 bin 800 dolar civarında geziyor ve bu, yılın başından beri %63 artış anlamına geliyor.

Bir ay süren konsolidasyondan sonra, Bitcoin, 1 trilyon dolarlık cömert ABD teşvik teklifinin haberi arasında merakla beklenen 10 bin dolarlık patlamayı yaptı. Kripto para analiz şirketi Intotheblock, tüm BTC sahiplerinin %91’inin fiyat artışından kazanç sağladığını açıkladı.

BTCUSD 12 bin dolar destek seviyesini hedef alıyor, PrimeBit WebTrader

Beş gün sonra, Bitcoin bir saatten kısa bir süre içinde yaklaşık %12,52 düşüşle ani bir çöküş yaşadı. Bu yaklaşık 1500 dolarlık bir fiyat farkı anlamına geliyor. Ani düşüş, yatırımcıları kesinlikle hazırlıksız yakaladı ve büyük kripto borsalarında yaklaşık 1,4 milyar dolarlık pozisyon tasfiye edildi.

BTCUSD bir saat içinde %12.52 düştü [saatlik], PrimeBit WebTrader

Pazar günü yaşanan fiyat düşüşünün, Bitcoin fiyatı 12 bin dolara ulaştığında pozisyonunu kapatan tecrübeli bir traderdan kaynaklandığı iddia ediliyor. Ardından büyük fiyat düşüşüne yol açan dalgalanma etkisi gelmişti.

Fakat Bitcoin yatırımcıları kötü haberi hızlıca atlattı. Blockchain analitik firması olan Glassnode tarafından açıklanan verilere göre, kripto borsalarından Pazar günü 4264 BTC çekildi. Bu da, bir gün önce kaydedilen 436 BTC’den keskin bir artış demek. Veriler, yatırımcıların uzun vadede Bitcoin’e güvendiklerini ve düşüşten sıyrıldıklarını gösteriyor.

5 Ağustos’ta BTCUSD, önceki düşüşü silerek %4,96’lık bir kazançla hızlı şekilde toparlandı. Analistlere göre, Bitcoin fiyatı, hükümet ve merkez bankası likidite pompalama programları ve ABD-Çin ticaret savaşının olası etkileri ile yükselişe geçebilir. Piyasa uzmanları, 50, 100 ve 200 günlük hareketli ortalama çizgilerinin üzerine çıktıkça BTCUSD için yükseliş sinyalleri görüyor.

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinde alım satım yapmakla ilgileniyor musunuz? PrimeBit; Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Tether gibi popüler varlıklarla kripto para işlemlerine kolay erişim imkanı sunuyor. Sözleşmeler süresizdir ve 200 kata kadar kaldıraçla işlem yapılabilir. Minimum depozito şartı da yoktur. Ücretsiz ve tamamen işlevsel demo hesabını deneyin ve risk almadan işlem yapın. PrimeBit hesabınızı bugün oluşturun!

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.