127 Milyon XRP Transferi Gerçekleşti: XRP Adres Etkinliğinde Büyük Artış

Mert Bahçe

Güney Kore’deki büyük borsalarda görülen büyük XRP transferleri, yatırımcıların dikkatini çekti. XRP adres etkinliği önemli ölçüde artarkan bu transferlerin arka planında kimler var?

Kayıtlara Geçen XRP Transferleri

Whale Alert verilerine göre Güney Kore merkezli borsa tarafından gerçekleştirilen bir dizi büyük XRP işlemi hakkında bilgi edilindi. XRP transferlerini gerçekleştiren iki borsanın Bithumb ve Coinone olduğu aktarıldı. Bunun yanı sıra analitik veri sağlayıcısı Santiment tarafından paylaşılan rakamlarda XRP adres etkinliğinin hızla arttığı görülüyor.

Blockchain monitörü Whale Alert tarafından yayınlanan verilere göre geçtiğimiz gün Bithumb ve Coinone dört XRP transferi gerçekleştirdi. Bithumb üç ayrı işlemde 82.000.000, 20.000.000 ve 12.000.000 olmak üzere toplamda 114.000.000 XRP taşıdı. Coinone ise 13.344.236 XRP’nin yerini değiştirdi. DÖrt işlemin tamamı borsaların iç cüzdanları arasında yapıldı. Daha önce Bitfinex, Bithumb’ın resmi olarak açıklanmayan Ripple ODL koridorunun bir parçası olduğunu belirtmişti.

Aktif Adres Rakamları

Analitik şirketi Santiment’e göre Ekim 2021’in sonları ile şu an arasındaki dönemde XRP piyasa katılımcılarına ait adreslerin etkinliği oldukça yükseldi. Rakamlar, pandeminin kripto para piyasasını ve küresel ekonomiyi vurduğu geçen yılın mayıs ayından çok daha yüksek seviyelere ulaştı.

Ekim ayında aktif XRP adreslerinin sayısı 147.000’e kadar yükseldi. Ancak 12 Aralık’ta 95.300’e geriledi. XRP topluluğu üyesi XRPcryptowolf tarafından Santiment tablosuna göre Mayıs 2020’de yaklaşık 5.000 aktif XRP adresi vardı. Artan XRP adres etkinliğinin kesinlikle iyiye işaret olduğu belirtildi. Popüler kripto para XRP, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.83 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: Analist ETH’un Artışa Hazırlandığını Düşünüyor!

Sonraki Haber

Bir F2P NFT Oyun Platformu Olan Quiz Arena, Onus Finance Listelenmesini Duyurdu

İlgili Haberler