100 Milyon Dolarlık Kripto Yatırım Fonu Kuruluyor

Bitcoin Haber

Standard Chartered’ın yatırım kolu SC Ventures ve Ripple’ın ortağı olan Japon finans devi SBI Holdings, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kripto girişimlerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir yatırım fonu kuruyor.

İki şirket tarafından yapılan ortak açıklamada, ortaklığın desantralize finans, tokenizasyon, altyapı, ödemeler ve metaverse gibi alanlarda kripto para birimlerine yatırım yapmayı planladığı belirtildi. Girişim, tohumdan Seri C finansman turlarına kadar küresel yatırımlar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

SC Ventures’ın CEO’su Alex Manson, SC Ventures ve SBI Holdings arasındaki ortak girişimin kripto girişimlerinde “stratejik ve azınlık yatırımları” yapmayı planladığını duyurdu. Manson, ortak girişimin SC Ventures’ın kripto para birimlerindeki uzmanlığından faydalanacağını ekledi.

SC Ventures, Mayıs ayında Ripple tarafından 250 milyon dolara satın alındığında Metaco’daki hisselerini elden çıkardı. Ayrıca, SC Ventures ve SBI Holdings daha önce Solv, Zodia Custody ve myZoi gibi aynı girişimlere yatırım yapmıştı.

Nikkei’nin bugünkü raporuna göre, SBI Holdings bu yılın sonuna kadar Web3, yapay zeka ve fintech girişimlerine 663 milyon dolar yatırım yapacak ayrı bir fon kurmayı da planlıyor. Japon finans devleri Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Mizuho Bank, Nippon Life Insurance ve Daiwa Securities Group’un fondaki 50 milyar yenden fazla yatırım yapmayı taahhüt ettikleri bildirildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Artışa Devam Edebilir: Delta Risk Reversal Göstergesi

Sonraki Haber

IRISnet: Cosmos Ekosistemi için Hizmet Odaklı Altyapı ve Yerel Kripto Para Birimi

İlgili Haberler