1 BTC’dan Az Varlık Bulunduran Cüzdan Sayısında Artış Var

İlayda Peker

Ortaya çıkan verilere göre, 1 Bitcoin’den (BTC) daha düşük bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısı, Temmuz 2016’daki ikinci madencilik ödülü yarılanmasından bu yana %100’ün üzerinde artış gösterdi.

Cüzdan Sayısındaki Artışlar

2016 yılından bu yana Bitcoin cüzdanlarının sayısının artmış olması bir sır değil. Ancak içinde 0.1 BTC’den az varlık bulunduran cüzdan sayısının %100’ün üzerinde arttığı görülüyor.

Glassnode’un 11 Mayıs’ta yayınladığı verilere göre, üçüncü yarılanmadan sonra 0,01 BTC’nin altında bir bakiyeye sahip Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı, Temmuz 2016’daki ikinci yarılanmaya kıyasla on milyonu aşarak %235 arttı. Bununla birlikte 0,01 BTC ile 0,1 BTC arasında bir bakiyeye sahip adresler %204 arttı ve 0,1 BTC ile 1 BTC arasındaki cüzdan sayısında da %142 artış görüldü.

Öte yandan içinde 1.000 BTC’den fazla varlık bulunduran balina cüzdanlarının %13.2 ve 100 BTC ile 1.000 BTC arasında varlık bulunduran cüzdanları sayısı %6.3 oranında arttı.

Volatilite ve Cüzdanlar

Mart ayındaki çöküş sırasında, beş yıldan uzun süredir BTC’lerini satmadan cüzdanlarında saklayan HODL’lar, yaşanan volatiliteden yeni cüzdanları sorumlu tutmuştu. Yapılan açıklamalara göre 6 aydan daha yeni olan cüzdanlar 2019 yılında yaşanan yükselişi ve Mart ayında yaşanan çöküşü tetiklemiş olabilir.

Bununla birlikte yarılanma sonrasında gerçekleşmesi beklenen ralliyi de balinaların yönlendirmesi bekleniyor. Çünkü büyük bakiyelerin hareket etmesi ve büyük fonların piyasaya girmesi küçük hareketlerden çok daha etkili oluyor. Dolayısıyla yaşanan fiyat artışları rekorlara bu sayede ulaşabiliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yarılanmadan Sonra Artış Beklentileri Çoğalıyor

Sonraki Haber

Twitter CEO’sunun Bitcoin Yatırımı Ne Kadar?

İlgili Haberler